Tagasi Valgamaa noorteportaaliValgamaa noorte suvekooli erileht

Juba seitsmendat korda korraldab MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla õpilasmalevat ning 70 maakonna noort hoolitsevad selle eest, et nii mitmedki kodud, linnad, ettevõtted ja sh Kaagjärve mõis saaks kenamaks ning hoolitsetumaks kui kunagi varem.

Malev sai avapaugu 3.juulil, mil malevlased kogunesid oma maleva kodudesse. 9-10 juuli toimub kõigi malevlaste kokkutulek Kuutsemäel ning malevasuvele tõmmatakse joon alla 15.juulil. Sellel aastal on MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla poolt korraldatavas malevas koguned 70 malevlast, kes jagunevad ligi kümne erineva tööandja käsutusse ning kuue malevakodu vahel.

Suurim malevlaste tööandja ja majutaja on sellelgi aastal Kaagjärve mõis, kes pakub tööd 20le malevlasele ning kolmele rühmajuhile. Teised 5 malevarühma on poole väiksemad ja asuvad Tõrva, Valga ja Tõlliste Avatud Noortekeskustes, Kallaste talus, Kurgimäe talus ning Annimatsi kämpingus. Malevlased teevad kahe nädala jooksul erinevaid heakorratöid, koristavad, värvivad, riidastavad puid ja teevad muid lihtsamaid töid. Kui ise ei usu, siis oma silm on kuningas. Noorte tehtud tööle on võimalik pilk peale heita juba Kaagjärve mõisa Roosiaia peol 16.juulil. Maakonna suurim 20-ne pealine malevarühm on just seal mõisa roosiaeda kõpitsemas.

Tankla esitas Valgamaa Partnerluskogu Leader tegevusgrupile taotluse, mis sai rahastuse ning soetati soojakhaagis.

Pop-up Noortekas on uuenduslik noortekeskus, mis liigub noorteni asukohast sõltumata, mille tulemusena paranevad noorte sotsiaalsed oskused, tõuseb noorsootöö kättesaadavus ning kvaliteet maapiirkonnas. Tõstame noorte ettevõtlikkust ja üldist teadlikkust noori puudutavate teemade osas, pakkudes neile kvaliteetset, erapooletut ja noortesõbralikku infot ning avardame nende tegevusvõimalusi.

Hea Valgamaa noor vanuses 16-29, kes Sa ei õpi ega tööta! Aitame ja toetame Sind tasuta tipptaseme koolitustega unistuste töökohani!

Koolituse infotund toimub 3. novembril algusega kell 11 Valgas Johanna Kohviku II korrusel, Vabaduse 35.

Registreeru siin ja praegu jmk.ee/registreeru või võta ühendust Marinaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista Marinale 523 3484.

16. oktoobril kell 11.00 antakse Tõrva avatud noortekeskuse juurest start noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatkale "Väle jänes". 

Osalema oodatakse 4-liikmelisi võistkondi. Võistlemine toimub kolmes vanuseastmes: 7-12aastased, 13-15aastased ja 16-18aastased. Registreerida saab 8. oktoobrini e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Võistlusrajale on paigaldatud 12 kontrollpunkti, võistkondades tuleb kolme tunni jooksul läbida nii palju punkte kui võimalik. Võistlustulemus sõltub kontrollpunktides sooritatud ülesannetest, kogutud kontrollpunktide arvust, võistkonna varustuse komplekteeritusest ja trassi läbimise ajast.

Algas uus kandideerimisvoor tasuta vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA Saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Eestist on FLEX-i raames käinud Ameerikas 60 õpilast. Hetkel õpib Ameerikas FLEX programmi toel 17 õpilast Eestist.

FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas. Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning täisstipendium katad kõik reisi- ja elamiskulud. Isegi kindlustus ja taskuraha on programmi poolt.

july 20 minJuly started as action packed as the last month. The only thing that was different this time, was the constant though in my head, that this will be my last days in Estonia. But instead of grieving this loss, I just focused on putting a great end to this journey. And I delivered…

…even if there would have been a few situations, action, stress and fun always distracted me xD. This month I spent on two camps, got some visitors from afar and used my covid pass to cross a few boarders. As you can see, my bed missed me also in July xD

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Hakka meie fänniks

Külastusi alates

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2022    |    tankla@tankla.net