Otsing

Logi sisse

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste missioon ja visioon:

Meie missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.
Visioon aastaks 2020: Iga noor tervitab võimalust panustada riigikaitsesse!

Noorkotkaste ja Kodutütarde põhitegevus:

Korraldatakse laagreid nii suvel kui talvel. Talvised laagrid on peamiselt tubased, kuid on ka metsalaagreid. Laagreid on erinevaid: turvalisuse-, laske-, seikluskasvatus- ja muid laagreid.
Noorkotkad võistlevad omavahel erinevate oskuste valdamises, suusatamises, laskejooksus, orienteerumises, kabes, males ning sportpüssist ja õhupüssist laskmises. Samuti võisteldakse erinevatel matkamängudel ja luurevõistlustel. Eriti suurt huvi pakub poistele ajaloolise Erna luureretke eeskujul loodud Mini-Erna luurevõistlus. Sarnaselt noorkotkastega võistlevad kodutütred erinevatel matkamängudel ja luurevõistlustel. Igal aastal saavad kodutütred üle Eesti üksteisest mõõtu võtta Ernakese luurevõistlusel. Kodutütred võistlevad omavahel suusatamises, laskejooksus, orienteerumises, kabes, laskmises ja esmaabis.

Kodutütarde Valgamaa ringkond

J.Niklus Foto R.SäinasAadress: Kaitseliit Valgamaa Malev, Võru 12, Valga
Ringkonnavanem on Sigrit Säinas
Noorteinstruktor Jaanika Niklus
Tel: 717 9418 / 517 5765
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Valgamaal on 15 kodutütarde rühma.

Kodutütarde organisatsiooni eesmärkideks on kasvatada noorte isamaalist meelsust ja valmisolekut kaitsta Eesti iseseisvust, süvendada armastust oma kodu ja isamaa vastu, õpetada austama ja armastama eesti keelt ja eesti meelt. Arendada noorte vaimseid ja kehalisi võimeid, et need oleksid mitmekülgsed ja harmoonilised. Harjutada noori järgima tervislikku eluviisi, isikliku hügieeni reegleid ja olema suutelised abistama hädasolijaid. Valmistada ette kodutütreid naise ja ema ülesannete täitmiseks, kasvatada tütarlastes teadmist, et nende haridusest ja haritusest oleneb Eesti olevik ja tulevik.

Noorte Kotkaste Valgamaa Malev

K.Vahtra Foto J.Niklus

Aadress: Kaitseliit Valgamaa Malev, Võru 12, Valga
Noorte Kotkaste malevapealik Hannes Vanatoa
Noorteinstruktor Kaimo Vahtra
Telefon: 717 9417 / 514 6384
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Valgamaal on 20 noorkotkaste rühma.

 

Noorte kotkaste organisatsioon toimetab läbi isamaalise kasvatustöö, tutvustades noorkotkastele ja teistele noortele riigikaitse valdkondi ning sellesse panustamise võimalusi. Õpetades noortele kodanikuoskusi ja suurendades valmisolekut ligimesi aidata. Tublimatel noorkotkastel on võimalik panustada ja organisatsiooni tegevuse korraldamisse. Noored Kotkad teevad koostööd erinevate Eesti ja välisriigi noorteorganisatsioonidega, kelle eesmärgid kattuvad Noorte Kotkaste omadega.

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net