Aastal 2012 sai alguse Valga Maavalitsuse eestvedamisel ja koostöös erinevate organisatsioonidega noortele suunatud haridusmess „Vali nutikalt!“.
Messipäev on pakkunud lisaks tavapärasele eksponentide tööle ka mitmekesist lavalist meelelahutust ning erinevaid töötubasid. Laval on üles astunud erinevatel aastatel maakonna noored tantsijad (JJ Street), muusikud, Valga Muusikakooli bändid, tsirkusetrupp, teadusteater Kolm Põrsakest, jne.

Lisaks on pakutud töötubasid noortele kui ka õpetajatele. Muusikalist meelelahutust on pakkunud Marek Sadam, Karl- Erik Taukar, Uku Suviste, Mikk Mäe, Genka ja AROP.

Messil on enda tegevusi ja võimalusi tutvustanud keskmiselt 40 eksponenti - gümnaasiumid, kutsekoolid, kõrgkoolid. Gümnaasiumitest on esindatud olnud Valga, Tõrva, Otepää ja August Kitzbergi nimeline Gümnaasium, Lähte Ühisgümnaasium. Kõrgharidust on tutvustanud Tartu Tervishoiu Kõrgkool, TTÜ Tartu Kolledž, Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Pärnu kolledž, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, Põhja – Ameerika Teabekeskus, Kõrgem Sõjakool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Eesti Mereakadeemia, Eesti Maaülikool, Lääne – Viru Rakenduskõrgkool, jt. Ametikoolidest on esindatud olnud Valgamaa Kutseõppekeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool, Põltsamaa Ametikool, jt.

Lisaks erinevatele koolidele on kohal olnud ka mitmed organisatsioonid: Tööinspektsioon, Eesti Töötukassa, Maanteeamet, Dream Foundation SA, Europe Directi teabekeskus-Valgamaa, Töötukassa EURES, MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus TANKLA, Valgamaa Rajaleidja Keskus, Valgamaa Kaitseliit, SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo, VeniVidiVici Õplasvahetus, YFU Eesti MTÜ, Valgamaa Noortekogu, Valga noortevolikogu, SEB pank, Punane Rist, Noorte Nõustamiskabinet, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Messi aitavad korraldada Valga Maavalitsus, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valgamaa Rajaleidja keskus, Valga Avatud Noortekeskus, Kaitseliidu Valgamaa malev, Valgamaa Arenguagentuur, Valgamaa Europe Direct teabekeskus.

Päev on kõigile huvilistele tasuta. Maakonna koolidest on organiseeritud noortele tasuta transport.

 

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net