Otsing

Logi sisse

Valgamaa noorsootöökeskus Tankla tunnustab Valgamaa noortevaldkonna arengusse panustanud inimesi ja silmapaistvamaid noortealgatusi.

2022. aastal saab tunnustamisele esitada kandidaate viies kategoorias: aasta noor, aasta noorsootöötaja, aasta noortesõber, aasta noor vabatahtlik ja aasta noorte omaalgatus.

27.-29. juunil toimub Tõrva vallas Marja talus Valgamaa noorte suvekool. Tänavu toimub see 13. korda ja kannab teemat „Aju(-maht)(-jaht)(-vaht)“.

Tegu on 13-20 aastastele Valgamaa noortele (Valga vald, Otepää vald ja Tõrva vald) suunatud seiklusliku ja hariva kolmepäevase koosviibimisega. Registreerida saavad ka 12aastased noored, kuid nemad jäävad esialgu joone alla, vabade kohtade olemasolul võetakse nendega ühendust.

Suvekoolis toimub tegevus gruppides ja vastavalt teemale. Lisaks töötubadele toimuvad omaloomingu etteasted, võistlusmängud jms.

Valgamaa noortele suunatud looduskool toimub 10.-12. juuni Valga vallas Metsniku harjutusväljakul. Kogunemine Metsniku harjutusväljakul 10. juuni kell 17.00 ning orienteeruv lõpetamine 12. juuni kell 15.00. Looduskoolis osalevad Valgamaa noored vanuses 7-18 aastat.

Looduskoolis pakutakse noortele palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut.

Looduskoolis toimub õppetöö gruppides ja vastavalt õppeteemadele. Näiteks orienteerumine, paintball, erinevad käsitöö õppetoad, rühmadevahelised võistlused ja isetegevuskavad, metsas toimetulek väheste vahenditega ning palju muud põnevat.

28.-29. mail toimub Valga vallas Metsniku harjutusväljakul Valgamaa 7-18aastastele lastele ning nende lapsevanematele suunatud õppelaager. Kogunemine Metsniku harjutusväljakul 28. mai kell 10.00 ning orienteeruv lõpetamine 29. mai kell 15.00.

Mis saakski olla toredam lapsevanemale, kui koos veedetud aeg oma kallite lastega ning väärtuslikud teadmiseks erinevateks olukordadeks? Mis veel põnevam – oodatud on kõik huvilised sõltumata sellest, kas noor on Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liige või mitte.

Õppelaagris soovime pakkuda osalejatele palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut.

9. aprillil kell 11.00 antakse Valga spordihalli juurest start noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatkale "Väle jänes". 

Osalema oodatakse 4-liikmelisi võistkondi. Võistlemine toimub kolmes vanuseastmes: 7-12aastased, 13-15aastased ja 16-18aastased. Registreerida saab 4. aprillini e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Võistlusrajale on paigaldatud 40 kontrollpunkti, võistkondades tuleb kolme tunni jooksul läbida nii palju punkte kui võimalik. Igas kontrollpunkti asukohas kuvab nutitelefoni rakendus võistkonnale küsimuse, millele võistkond peab vastama.

23. veebruaril kell 13.00 toimub Jaanikese lasketiirus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud Noorte Kotkaste Valgamaa maleva ja Kodutütarde Valgamaa ringkonna avatud õhupüssi laskevõistlus koolinoortele.

Osalema on oodatud 2004.-2012. aastal sündinud Valgamaa noored ning külalisvõistlejad.

Kokku lastakse 20 lasku õhupüssi märklehte.
2009.-2012. aastal sündinud lasevad lahtise sihikuga püssist istudes toelt.
2004.-2008. aastal sündinud lasevad diopter sihikuga püssist istudes käelt.

Võistlusele registreerimine on avatud 21. veebruarini e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net