Euroopa Vabatahtlik Teenistus (European Voluntary Service - EVS) pakub võimalust 17-30 aastastele noortele minna vabatahtlikuks mõnda teise Euroopa riiki.

Vabatahtlik saab olla 2-12 kuud ning vabatahtlikule kaetakse elamise, toidu ja kohapealsed kulud. Samuti saab vabatahtlik taskuraha (50-150 € kuus olenevalt riigist). Reisikulude jaoks on ette nähtud fikseeritud summa, kui sellega välja tuleb, siis on ka reisikulud tasuta. Erialaseid oskuseid ja varasemat kogemust vaja ei ole.

Vabatahtlik teenistus on noore võimalus kogeda vabatahtlikuna töötamist mõnes Euroopa riigis just temale huvipakkuvas valdkonnas ning tutvuda selle riigi keele, inimeste ja kultuuriga. Kõik see toob kaasa palju avastusi ning eneseleidmisi. Mõju-uuringud näitavad, et vabatahtlikus tegevuses osalemine parandab võõrkeele- ja kultuuridevahelise suhtluse oskusi, arendab noortes solidaarsusest, rikastab kogukonda, aitab avastada tulevikuvõimalusi ja palju muud.

Vabatahtliku teenistuse eesmärgiks on edendada noorte seas solidaarsust ja kultuuriteadlikkust, arendada kodanikuaktiivsust ning tugevdada erinevaid võtmepädevusi. See on õppeteenistus.

Tahan minna - kuidas edasi?

  1. Võta ühendust Valgamaa Noorsootöökeskusega Tankla, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kirjelda oma motivatsiooni ning seda, kuhu riiki tahad minna ja mida tahad teha (piisab vabas vormis kirjast). Kui oled saanud positiivse vastuse, siis saab hakata juba edasi tegutsema -> sul on nüüd saatev organisatsioon. 
  2. Vastuvõtva organisatsiooni leidmine: 

Euroopas: vaata sellist andmebaasi: http://europa.eu/youth/evs_database  sealt saad valida endale sobiva riigi (kasuta filtrit lehe ülemises osas) ja vaadata teemade kaudu, millised projektid võiksid sulle huvi pakkuda (märgi kriteeriumiks, et otsid "type of accreditation - receiving organisation"). Huvipakkuva projekti korral saad ühendust võtta organisatsiooniga. Neile tuleb saata enda pildiga CV ja motivatsioonikiri (miks sa tahad vabatahtlikuks minna just nende organisatsiooni). Konkurents Euroopa projektidele on väga suur, seega nõustakse tihti Skype intervjuusid või ei tule vastust üldsegi. Seega paista teiste seast silma - saada videomotivatsioonikiri, koosta enda kohta pildipäevik või tee midagi muud põnevat, et teistest erineda. Kirjutada tuleks võimalikult paljudele organisatsioonidele ning alustada otsinguid ca 3 kuud enne järgmist taotlustähtaega. Samas võib "näkata" ka vaid kaks nädalat enne tähtaega. Vaata ka kindlasti võimaluste listi, kus on vastuvõtvate organisatsioonide aktiivsed pakkumised: https://europa.eu/youth/vp/opportunity_list_en

Loe rohkem infot:

http://noored.ee/rahastus/euroopa-vabatahtlik-teenistus/vabatahtlikule/

http://noored.ee/rahastus/euroopa-vabatahtlik-teenistus/tingimused/

Alates 2017. aastast on MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla koordineeriv, vastuvõttev ja saatev organisatioon Euroopa Vabatahtlikule teenistusele. 2017. aasta sügisel alustasid Tanklas vabatahtlikku tööd noored Austriast ja Hispaaniast.

Kui on küsimusi, võta julgelt ühendust EVT eestvedajatega: Ülla Tamm (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või Rasmus Onkel (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net