Otsing

Logi sisse

Põhikooli vanuserühma I koht: Tanel Riivik, Palupera Põhikool, IX klass (Foto: Facebook)Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste omaloomingukonkursile „Koolisöökla aastal 2050" laekus sel aastal kokku 232 tööd. Võidutööd olid Palupera Põhikooli ning Tartu Vene Lütseumi õpilastelt, parima video auhind läks Tallinna 21. Kooli.

Konkursi projektijuhi Reelika Viitamees lausus, et konkursile oodati 1.-12. klassi õpilaste pilte ja videoid sellest, milline võiks tuleviku koolisöökla välja näha ja milliseid roogi kokad pakkuma. „Töödes oli valdavaks tõdemus, et tulevikus on inimestel veelgi vähem aega ning seetõttu valmistavad ja pakuvad sööki kas robotid või on kõik täisautomaatne," lausus Viitamees.

Ta lisas, et tuleviku toiduvalikutes oli näha palju noorte tänaseidki lemmikuid. „Hamburgereid ja Coca-Colat pakutakse ka aastal 2050 või siis saab nende asemel oma kõhtu täita mälupulga, plaastrite ja toitainetega kapslite abil või hoopis muusikaga, nagu ka võitnud videos näha."

Žürii valis välja parimad tööd nii alg- kui põhikooli vanuserühmas ning parima video. Võitnud õpilastele on auhindadeks MP3-mängijad ja raamatupoe kinkekaardid. Parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD teler, mis jääb klassi või kooli käsutusse.

Algklasside vanusrühma võitjad:

  • I koht: Artur Ljutov, Tartu Vene Lütseum, IV b klass
  • II koht: Tiiu-Triin Tamm, Palupera Põhikool, IV klass
  • III koht: Marii-Liset Lippin, Tallinna 32. Keskkool, III c klass

Põhikooli vanusrühma võitjad:

  • I koht: Tanel Riivik, Palupera Põhikool, IX klass
  • II koht: Katariina Kurina, Tartu Kesklinna Kool, VII b klass
  • III koht: Brigite Sallo, Vasalemma Põhikool, VII klass

Parim video:

Tallinna 21. Kool, X c klass – Muusikanäljas (autorid: Vivian Meldre, Silver Huberg, Henri Tammai, Laura Elise Arvisto, Maia-Triin Melsas).

Lisainfo

Reelika Viitamees, Tervise Arengu Instituudi projektijuht, 659 3972, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, tel 659 3906, 5302 2737, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net