Hea Valgamaa noor vanuses 16-29, kes Sa ei õpi ega tööta! Aitame ja toetame Sind tasuta tipptaseme koolitustega unistuste töökohani!

Koolituse infotund toimub 3. novembril algusega kell 11 Valgas Johanna Kohviku II korrusel, Vabaduse 35.

Registreeru siin ja praegu jmk.ee/registreeru või võta ühendust Marinaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista Marinale 523 3484.

16. oktoobril kell 11.00 antakse Tõrva avatud noortekeskuse juurest start noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatkale "Väle jänes". 

Osalema oodatakse 4-liikmelisi võistkondi. Võistlemine toimub kolmes vanuseastmes: 7-12aastased, 13-15aastased ja 16-18aastased. Registreerida saab 8. oktoobrini e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Võistlusrajale on paigaldatud 12 kontrollpunkti, võistkondades tuleb kolme tunni jooksul läbida nii palju punkte kui võimalik. Võistlustulemus sõltub kontrollpunktides sooritatud ülesannetest, kogutud kontrollpunktide arvust, võistkonna varustuse komplekteeritusest ja trassi läbimise ajast.

Algas uus kandideerimisvoor tasuta vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA Saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Eestist on FLEX-i raames käinud Ameerikas 60 õpilast. Hetkel õpib Ameerikas FLEX programmi toel 17 õpilast Eestist.

FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas. Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning täisstipendium katad kõik reisi- ja elamiskulud. Isegi kindlustus ja taskuraha on programmi poolt.

july 20 minJuly started as action packed as the last month. The only thing that was different this time, was the constant though in my head, that this will be my last days in Estonia. But instead of grieving this loss, I just focused on putting a great end to this journey. And I delivered…

…even if there would have been a few situations, action, stress and fun always distracted me xD. This month I spent on two camps, got some visitors from afar and used my covid pass to cross a few boarders. As you can see, my bed missed me also in July xD

10.-12. augustini toimub Metsniku harjutusväljakul Valgamaa noorkotkaste ja kodutütarde militaarlaager.

Militaarlaagris pakutakse noortele palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut. Laagris saadavad teadmised põhinevad Kaitseliidu ja Naiskodukaitse väljaõppeteemadel, näiteks orienteerumine, laagrirutiin, erinevad liikumisviisid, toiduvalmisviisid, esmaabi, lasketreening.

Valgamaa noored rändasid juuni algul mööda maakonda ning püüdsid videosse erinevaid tegevusi, millest võiks kohalik rahvas kui ka kaugemalt tulijad osa saada.

Mida külastati ja kuidas filmimine möödus, loe juunikuisest postitusest, mille kirjutas üks projektis osalevatest noortest: Rändasime mööda maakonda ja püüdsime videosse suviseid tegevusvõimalusi. Tegevusvõimaluste tutvustamisel on fookusesse võetud projektis osalevate noorte kodupiirkond.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2022    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net