Valgamaa noorte kümnes suvekool on selleks aastaks lõppenud. Seljataga on kolm imetoredat päeva, inimesi, tegevusi ja emotsioone.

Viimase tekkele aitasid suuresti kaasa omaloomingukavade koostamine ja esitlemine ning teised sotsialiseerumist võimaldavad tegevused nagu sportlikud turniirid, öökino ja disko. Noored teavad öelda, et suurimaks plussiks nende kolme päeva juures on just uute kontaktide loomine ja sõpruskonnaga koosolemine.

14.-16. augustini toimub Tõrva vallas Marja talus Valgamaa noorte suvekool "Otse 10-sse!", mis tuleneb sellest, et tegu on juba kümnenda noortele suunatud suvekooliga maakonnas.

Idee sündis 2009. aastal ja on andnud noortele võimaluse tutvuda ja veeta üheskoos mõnusat aega. 10 aastat meeldejäävaid mälestusi, eriilmelisi tegevusi ja kauneid Valgamaa turismitalusid. Uurides, miks olid siinsed noored suvekooli tulnud, oli tihti vastuseks meelelahutus, vabadus ja seltskond. "Sõbrad on just see põhjus, miks iga aasta siia tulla," nentis Pukast pärit Kadi Kertu Elias.

14.-16. augistini toimub Tõrva vallas, Marja talus Valgamaa noorte #suvekool2019. Tänavune suvekool on juba kümnes ning kannab teemat "Otse 10-sse!".

Suvekoolis toimub tegevus gruppides ja vastavalt teemadele. Töötubadeks on näiteks teadusbuss, erinevad käsitöö töötoad, noortekeskuste vahelised võistlused ja isetegevuskavad ning palju muud põnevat.

Osalema on oodatud 14-20aastased Valgamaa noored. Noorte suvekooli osalustasu on 15 eurot, mis tuleb viia kohalikule noorsootöötajale hiljemalt 31. juuliks.

Täna, 8. juulil algas neljas maakondlik Tankla õpilasmalev, kus osalevad 100 noort vanuses 13-19. Lisaks üheksale paiksele rühmale on malevas esmakordselt ka kolm mobiilset töörühma, keda saab veel endale järgneva kahe nädala jooksul appi kutsuda!

Noortele pakuvad väga erinevat laadi tööd üle 12 tööandja. Näiteks Kaagjärve mõisa ümbrusesse hakatakse malevlaste abiga rajama roosiparki ning Taheva sanatooriumi rühmal on võimalus mõnel päeval viia hoolealused välja loodust nautima ja aidata nendega läbi viia huvitegevusi. Muidugi saavad noored abistada ka erinevate heakorratöödega pea kõigis rühmades.  

Tankla Õpilasmaleva melu Facebookis: https://www.facebook.com/events/2685230524837648/

„Tankla Õpilasmalev on teinud tööandjate jaoks töökäte kasutamise mugavamaks – sõlmime noortega lepingud, registreerime töötamise maksuametis ning tööandjal ei jää muud üle, kui maksta arve alusel Tanklale töötasud, mille meie omakorda maksame noortele,“ ütles Tankla õpilasmaleva üks korraldajatest Maarja Mägi.

30. juulist 2. augustini toimub 14-19aastastele kodutütardele ja noorkotkastele võistlusmatk "Kuperjanovlaste rada".

Matk saab alguse Kaldavere turismitalu juurest Valga vallast. Osaleda saab 4liikmeliste võistkondadena, sh on lubatud segavõistkonnad. 

Võistlusmatka pikkus on orienteeruvalt 70km. Liikuda tuleb jalgsi kontrollpunktist - kontrollpunkti vastavalt etteantud järjestusele ning ajagraafikule. Kontrollpunktides tuleb täita etteantud ülesandeid. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Söömaajad ja puhkepausid jäävad rajal olles võistkonna planeerida.

7.-19. juulini on 14-19aastastel noortel võimalus teenida taskuraha Tankla õpilasmalevas.

Registreerimine õpilasmalevasse on alanud ja seda saab teha 9. juunini siin: Tankla Õpilasmalev 2019 registreerimine.

Selgunud on 31. maist kuni 2. juunini Kaldavere turismitalus toimuva Valgamaa noorte looduskooli transpordiajad.

Puka  Otepää – Sangaste – Tsirguliina suund
15.00 Puka kooli parkla
15.30 Otepää bussijaam
15.45 Pühajärve kool
15.55 Sangaste bussipeatus
16.10 Tsirguliina kool
16.30 Valga keskstaadioni parkla (Vabaduse 9)

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2019    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net