Täna ilmus 29. Valgamaa noortelehe Tankla number.

Tankla esiküljelt saab lugeda Aasta Õpetaja konkursil tugispetsialisti tiitlile nimetatud Valgamaa Rajaleidja keskuse sotsiaalpedagoogist Õnne Naarisest.

Järgnevale kahele leheküljele on koondatud Valgamaa aktiivsed ja ettevõtlikud noored. Lugeda saab sellest, kuidas esialgne huvi viis oma ettevõtte rajamiseni. Veel saab lugeda sellest, kuidas noored vabatahtliku tegevuse käigus põgenemismaja avasid. Tutvume lähemalt õpilasvahetuses osalenud noortega ning saame aimu, milline nägi periood välja.

Leheküljelt neli leiame informatsiooni uute persoonide kohta maakonnas. Lähemalt saab lugeda neljast uuest Valgamaa noorsootöötajast ning Saksamaalt Valgamaale vahetusõpilaseks tulnud 16aastasest noormehest Mats Lucas Beckmannist.

Kui meelepäraseid tegevusi on mitmeid, ent ajapuudus takistab kõigiga tegelemast, siis kuidas valida õige hobi? Ning kas kunst on maailmale vajalik? Noorte arvamustest saab lugeda leheküljelt 5.

Tähistaeva värvides Tankla esilehel tuleb juttu Eesti Noorsootöö Keskuse tunnustussündmusest, kus Aasta noortekeskuse tiitli pälvis Valga Avatud Noortekeskus. Artikkel sisaldab endas noortekekuse tegemistest, maja ajaloost ja sealsetest noortest.

Teise lehekülje rubriik on kultuur, mille pealugu jutustab kiiresti arenevast noortebändist Manfred. Tulekul on kaks huvitavat üritust: kooliteater ja rahvusvaheline noortefestival.

Kolmandal leheküljel tutvustab enda tegemisi Tõrva valla noortevolikogu ning õpetused paremaks ja efektiivsemaks ajaplaneerimiseks.

Täna ilmus 26. Valgamaa noortelehe Tankla number.

Sirelililla Tankla esikülg on pühendatud suvel toimuvale XII noorte laulu-ja tantsupeo, tutvuda saab tantsupeole saajatega ning laulupeole kandideerijatega. Samuti esilehel kirjutatakse kahe minifirma edust maakonnas ja vabariigis.

Kahel järgneval leheküljel saab lugeda noortest. Esimesel lool väljendub see maakonna gümnaasiumite vahelises koostööl ning teisel lool kodukohta praktikale tulnud neidudest. Noorsootöö hindamatust panusest noorte ellu ja positiivsest Hummuli uuest noorsootöötajast. Tuuakse välja abiturientidele edasise valiku plussid ja miinused ning kolme noore tagasivaade enda valikutele.

Järgmistelt  lehekülgetelt saab lugeda lähemalt suvel toimuvatest üritustest ning silmapaistvatest Valgamaa inimestest. Lehekülg kuus sisaldab arvamusi inimlikkusest, aktiivsusest ja unistuste kodudest.

Täna ilmus 27. Valgamaa noortelehe Tankla number.

Jõuluvärvides Tankla esikülg on pühendatud Valgamaa eeskujudele, kes saavutasid Eestis kõrget tunnustust – Kristo Jesse „Lahe koolipäev“ Hea eeskuju ning Kätlin Nukka, kes pälvis kodanikupäeva aumärg.

Kahel järgneval leheküljel saab lugeda kauaoodatud jõuludest. Kuidas vaheajal reisile minnes võimalikult palju asju kaasa pakkida, milline on jõuluvana tegemise telgitagused, mis tundega veganid jõululaua taga istuvad või mis tunde tekitab jõuludega samal ajal olev sünnipäev. Samuti saab isiksusetesti abil välja uurida, kui suur jõulude armastaja sinus peitub.

Edasi keskendub noorteleht toimunud üritustele, valimistele, inimese hingeelule, noorteprojektidele ning tublide inimeste persooni lood suudavad lugedes südame soojaks teha. Välismaist hõngu tekitavad tõsielulised artiklid välismaalt ning Austriast ja Hispaaniast tulnud välisvabatahtlikud.

Täna, 6. märtsil ilmus 25. Valgamaa noortelehe Tankla number.

Tankla esiküljelt saab seekord teada, milline on Valgamaal tegutsevate koostöögruppide visioon ja mida soovitakse noorsootöö valdkonnas projekti vältel üheskoos ära teha. Lisaks teavitame noori juba sel suvel toimuvast õpilasmalevast.

Järgnevale kahele leheküljele on koondatud Valgamaa aktiivsed noored ja noortemeelsed. Juttu tuleb sellest, kuidas Kristiina Saag suundus väikesest maakohast suurde linna õppima. Veel saame teada, mida arvavad noormehed Kristo Jesse ja Danvar Lendre vabatahtlikust tööst ja elust Valgamaal. Tutvume lähemalt Taheva valla noorsootöötaja Rasmus Onkeli ja Kaitseliidu Valgamaa maleva noorteinstruktori Kaimo Vahtraga.

Leheküljelt neli leiame täpsema informatsiooni juba sel neljapäeval (9. märtsil) toimuva haridusmessi „Vali Nutikalt” kohta.

@tanklanet säutsub

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2018    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net