9. septembrist kuni 20. oktoobrini saab esitada kandidaate, kelle seast valitakse järgmine Hea Eeskuju. 15 finalisti kutsutakse isiklikult Lahedale Koolipäevale, kus toimub noortele südamlik tänugala. Sündmus leiab aset 21. novembril Alexela Kontserdimajas. 

Kõiki vähemalt 14-aastaseid meediahuvilisi Valgamaa noori oodatakse 27. septembril kell 16.00 Valga avatud noortekeskusesse Valgamaa noortelehe Tankla ja Tankla TV uue hooaja kokkusaamisele.

2.-3. oktoobrini toimub Käärikul Valgamaa noorte ettevõtluskonkursi "Nupp nokib" loovuskoolitus, kus töötatakse välja ideid mini- ja õpilasfirmade toodetest. 

Loovuskoolitusele on oodatud Valgamaa 7.-12. klasside õpilased koos täiskasvanud saatjaga. Osalejatele tagatakse transport, majutus ja toitlustus.

28.–29. septembrini toimub Tõrva vallas Marja talus noorkotkaste ja kodutütarde sügislaager, mille eesmärk on sooritada järgukatseid ja veeta sportlik nädalavahetus.

Kogunemine on Marja talus kell 09.30 ning lõpetamine orienteeruvalt kell 14.00. Laagri transpordi marsruudid ja kellaajad avaldatakse noorteportaalis lähiajal.

helena aavistu

Oled ennast tabanud mõttelt, et sooviksid oma igapäevasest rutiinist välja astuda? Või oled põhikooli lõpetav noor, kes ei tea, kus oma kooliteed jätkata.. Tahad ennast proovile panna ning luua uusi tutvusi? Kui jah, siis meie saame Sind aidata!

Tutvustan Sulle programmi, mis võimaldab Sul kõigest 30 euro eest õppida 1 või 2 nädalat teises Eestimaa koolis; ilma rahata saad lausa 4 nädalat teise õppekeelega koolis õppida. Mõtled, kuidas see võimalik on. Väga lihtsalt!

Võta ühendust VeniVidiVici Õpilasvahetuse meeskonnaga, kes korraldab Eesti-siseseid õpilasvahetusi 7. – 12. klasside noortele. Selleks mine meie kodulehele http://vvvopilasvahetus.ee ning vali „kuhu minna“ lehekülje alt endale sobiv kool. Kui oled leidnud sobiva kooli, pea aru oma vanemate ning klassijuhatajaga – kui oled neilt saanud oma ideele nõusoleku, saad edasi tegutseda. Lae alla ning täida vahetusõpilase ankeet ning saada see aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Valgamaa noorte kümnes suvekool on selleks aastaks lõppenud. Seljataga on kolm imetoredat päeva, inimesi, tegevusi ja emotsioone.

Viimase tekkele aitasid suuresti kaasa omaloomingukavade koostamine ja esitlemine ning teised sotsialiseerumist võimaldavad tegevused nagu sportlikud turniirid, öökino ja disko. Noored teavad öelda, et suurimaks plussiks nende kolme päeva juures on just uute kontaktide loomine ja sõpruskonnaga koosolemine.

14.-16. augustini toimub Tõrva vallas Marja talus Valgamaa noorte suvekool "Otse 10-sse!", mis tuleneb sellest, et tegu on juba kümnenda noortele suunatud suvekooliga maakonnas.

Idee sündis 2009. aastal ja on andnud noortele võimaluse tutvuda ja veeta üheskoos mõnusat aega. 10 aastat meeldejäävaid mälestusi, eriilmelisi tegevusi ja kauneid Valgamaa turismitalusid. Uurides, miks olid siinsed noored suvekooli tulnud, oli tihti vastuseks meelelahutus, vabadus ja seltskond. "Sõbrad on just see põhjus, miks iga aasta siia tulla," nentis Pukast pärit Kadi Kertu Elias.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2019    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net