Kui sul oleks täielik vabadus valida, kus ja kuidas õppida, siis millised oleks need lahendused, mis aitaks sul paremini täna ja tulevikuks vajalikke oskusi omandada?

Märtsist maini 2020 koges 1,6 miljardit õpilast 191 riigis esmakordselt maailma ajaloos massilist (kodust) distantsõpet. Paljudele oli see kauaoodatud ja põnev kogemus: ei pidanud hommikuti vara ärkama, ühistranspordis loksuma, vaid sai kodus õppida ning aeg-ajalt tundidesse sisse helistada; teiste jaoks tekitas uus õppekorraldus palju tüütuid lisaülesandeid.

Suviti toimunud noorkotkaste ja kodutütarde suurlaager Spekter toimub sel korral virtuaalselt ning leiab aset 7. juulil.

Kõigile huvilistele on kokku pandud virtuaalne laagripäev täis põnevaid ja õpetlikke teadmisi, kuidas metsas elu võimalikult mugavaks teha. Näidatakse veekindla varjualuse ehitamist, lõkke püstitamist, vee filtreerimist ning mõnusa söögipoolise valmistamist.

Sobivad ka ühepäevased tööd ning tööandjaks võib olla ka eraisik!

Periood: 8.-12. juuli või 15.-19. juuli
Malevlaste vanus: 14-15 aastat

Kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista 523 7793.

12.-24. juulini on toimumas Tankla õpilasmalev, millest saavad osa võtta 14-19aastased Valgamaa noored. Registreerimine kestab 16. juunini.

Registreerida saavad ka 13-aastased noored, kuid nemad jäävad esialgu joone alla. Vabade kohtade olemasolul viiakse nendega läbi vestlused. 

10.-12. augustini toimub Tõrva vallas Marja talus Valgamaa noorte looduskool, kuhu on oodatud noored vanuses 7-18 eluaastat.

Looduskoolis pakutakse noortele palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut.

Tulenevalt eriolukorrast riigis toimub Valgamaa haridusmess tänavu virtuaalselt. Mess saab avalöögi 20. aprillil.
 
Tegu on videovestlusega, mille käigus tutvustatakse erinevaid koole, nende sisseastumistingimusi ja õppimisvõimalusi Zoom keskkonnas.
 

Täna, 1. aprillil loodi Valgamaal valimisliit Tankla, kuhu on koondunud Valgamaa noorsoo-, sotsiaal- ja kultuuritöötajaid.

„Valimisliitu ajendas looma valdade poliitiline olukord. Maakonna kolmest vallast kahes on olnud poliitiline olukord korduvalt ebastabiilne ning kuna kantakse edasi ka aegunud valitsemise kultuuri, pidime noorte tulevikku silmas pidades omaltpoolt midagi ette võtma,“ sõnas Tankla juhatuse liige Marek Mekk. „Eriti suurt edu loodame saavutada Valga vallas,“ lisas ta.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2020    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net