Otsing

Logi sisse

Tähelepanu, valmis olla, läks! Täna, 12. juulil stardib juba viiendat korda Tankla ning esimest korda Piiriveere õpilasmalev, neist esimeses võtab sellel aasta osa 50 noort ja teises 30. Mõlema õpilasmaleva tööd, tegevused ja juhtimine on eraldi korraldatud, külla aga on maleva formaat sama.

Tanklal on rühmi see kord neli, mis on vähem, kui eelnevatel aastatel. Seetõttu pidid noored malevasse saamiseks tavapärasest rohkem pingutama. Kandideerimiseks oli vaja esitada nii CV kui ka motivatsioonikiri. Kõik ikka nii, nagu tavapäraselt tööle kandideerimiseks vaja läheb. Konkurents kohtadele oli tihe - kaks noort ühele kohale.

Rühmi on küll vähem, aga põnevust pisut rohkem, sest koostööd tehakse Piiriveerega, kes astub maleva-karusssellile esmakordselt. Piiriveere malevarühmi on 3, milles kokku 30 noort Põlva- ja Võrumaalt.  Esimese malevanädala lõpus toimub ühine kokkutulek Kuutsemäel.

Malevlased teevad kahe nädala jooksul erinevaid heakorratöid, talutöid, koristavad, värvivad ning riidastavad puid. Tankla Õpilasmaleva tööandjateks on sellel aastal Valga Sport SA, SA Taheva Sanatoorium, Tõrva Vald, Kitse-Ado Talu ning MTÜ Tramburai ja Bamba. Piiriveere tööandjad on AS Plantex, OÜ Almar Puit, Setomaa Vallavalitsus, SA Piusa, OÜ Mentli ja Lõuna-Antsu talu OÜ.

Marek Mekk Tankla ÕM üks korraldajatest: „Eelmisel aastal alustasime maleva tegemisel koostööd Piiriveere Liideriga, kes küll olid siis vaid vaatleja ehk nn „õpipoisi“ rollis siis ellel aastal nad juba piloteerivad meie abiga. Meil on ühine malevaformaat, samal ajal algus ja lõpp, maleva keskel kohtume kokkutulekul kus võtame koos mõõtu taidluses, spordis jms. Loodame, et selline ülesehitus annab ka noortele pisut põnevust ja uusi tutvusi juurde.“

Helen Zupsmann, Piiriveere ÕM korraldaja: „Minu ootus malevale on, et  Piiriveere malevanoored ja rühamjuhid saaksid häid tööalaseid kogemusi, uusi tutvusi ja oleks elamusi ning silmaringi avardamist. Et meie malevanoored suudaksid tõestada tööandjatele, et noored teevadki tublisti tööd, on püüdlikud ja neid ei tuleks värbamisel karta.“

Tankla õpilasmalevlasi toetavad toiduga Linnutalu omakuulsate tummekollase rebuga kanamunadega, Maks & Moorits mõnusate grilliga ning Helen pudruhelvestega. Piiriveere malevlasi toetavad kosutava mineraalveega Värska Originaal, Nopri talu maitsvate piimatoodetega, Muna Liisa tublide kanade munadega, Maks & Moorits mõnusate grilltoodetega ja Helen toitaineterikaste pudruhelvestega.

Tankla ja Piiriveere õpilasmalevat 2020 viiakse läbi LEADER koostööprojekti "Õpilasmalev Valgamaa ja Piiriveere Liideri piirkonnas (2019-2020)" raames, mida toetab PRIA Eesti maaelu arengukava 2014–2020 programmi ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi vahenditest. Lisaks toetavad Tankla õpilasmaleva toimumist HTM, ENTK, KOP,  Noored Kotkad Valgamaa malev ja Kodutütred Valgamaa ringkond, Valga ja Tõrva Vallavalitsus ning paljud teised organisatsioonid.

Logo EL Leader VPK uus EL tekst4

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net