Otsing

Logi sisse

Youth in_Action_Final-300x82Otepää noortebänd Les 3.14 osales Lätis noortevahetusprojektis „Muusikaga koos päikesetõusust päikeseloojanguni".

Noortevahetus toimus Skilbeni külakeses (Läti) 12.-19. märtsil 2012.

Projekti eesmärk oli koondada kokku erinevate Euroopa riikide noori ning ühendada nad muusika abil. Rekova külasse saabunud 28 osavõtjat olid tulnud Eestist, Lätist, Leedust ja Bulgaariast.

Les 3.14 ei saanud täies koosseisus lõuna Lätti sõita ning seetõttu „laenati" kaks bändiliiget naabermaakondadest.

Nooriühendevat projekti finantseeris Euroopa Komisjon 15 000 euroga, millest enamus kulus transpordile, toitlustusele ja majutusele. Rahvusgruppidele oli eraldatud 480 eurot ettevalmistusraha, mis kulus muusikatarvikutele ja riiki tutvustavate esemete soetamiseks.

Läti-Vene piiri lähedases Rekova külas sisustati noorte päevi ülesannete ja mängudega. Õhtud saadeti mööda musitseerides – seda nii sega- kui ka rahvusrühmades.

Erinevatest rahvustest noored pidid ühise grupina 10 minutit muusikat tegema. Seda aega täideti nii kaveritega tuntud lugudeks, kuid leidus ka gruppe, kes improviseerisid terve aja.

Otepää noortebänd on väga tänulik MTÜ Valgamaa Partnerluskogule tänu kellele tutvuti uute inimestega ja saadi uus kogemusi.

Projekti number ja ametlik nimi project nr. LV-11-85-2011-R5 "Together with music from sunrice to sunset"

Projekti toetab Euroopa liidu programm "Youth in action". Meil Eestis on teeb samasuguseid tegevusi Euroopa noored.

Läti1

läti2

Läti3

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2023    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net