Otsing

Logi sisse

muusikapäev

1.oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga.

Muusikapäeval 1.oktoobril antakse ühe päeva jooksul üle 147 tasuta lühikontserdi 37 erinevas asulas ja kokku astub programmis üles rohkem kui 650 muusikut. Lühikesed 25-minutilised kontserdid on täpselt parajad muusikalised vahepalad argipäevaks, võimaldades seeläbi kontserdikülastust kõigile huvilistele.

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada Eesti muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, kus tänu sellele, et kontserdipaigad on andnud oma ruumid kasutada ilma rahata ja ka muusikud astuvad programmis üles honoreerimata, saavad külastajad nautida head muusikat tasuta. Sel päeval saab tasuta kuulata Eesti tippkollektiive ja muusikuid nagu näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent Neeme Järviga, Klassikatäht Pipilota Neostuse, Marten Altrovi, Marcel Johannes Kitse ja teiste solistide kontserte ja vaadata Rahvusooper Estonia teatri avatud balleti “Coppelia” proovi. Päev on täis üllatusi ja muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks.

Muusikapäev saab lõbusa alguse Tallinnas hommikuses trollibussis, kui Õismäe – Kaubamaja liinil sõitvas trollis number 6 ootab reisijaid meeldiv hommikune äratus (väljumine Õismäelt 8:35). Päeva jooksul võib muusikuid kohata veel mitmel pool ühistranspordis, aga ka pankades (DNB pank, Nordea pank), kaubanduskeskustes (Solaris, Magistral), kirikutes (Tallinna Jaani, Viljandi Pauluse), riigiasutustes (PPA Vikerlase büroo) ja koolides üle Eesti. Täpne 1. oktoobri Muusikapäeva programm on kättesaadav aadressil www.muusikapäev.ee.

Muusikapäeva märksõna “Kuula!” kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ning helisid meid ümbritsevas keskkonnas ning mõistma, millist osa mängib muusika me igapäevases elus. 

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle igaaastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni-, heliloomingu- ja elutööpreemia, mille väljaandmist toetavad Kaubamaja AS ja Eesti Autorite Ühing. Preemiate tseremooniast teeb otseülekande ka Eesti Televisioon (ülekanne algab 1.oktoobril kell 19.00 ETVs).

Valgamaal saab konterte kuulata Valga maavalitsuses, Otepää gümnaasiumis, Valga Jaani kirikus.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Täpsem programm ja lisainfo www.muusikapäev.ee või Muusikapäeva Facebooki lehelt

Lisainfo

Päevane kontsertide programm – Paula Toomel 5615 8569 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Õhtune Muusikapreemiate gala – Kadri Lassmann 527 1897 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Jaga seda artiklit sõpradega

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2021    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net