Otsing

Logi sisse

Valgamaa Partnerluskogu

Leader

Eea Grants

Les 3.14 on Otepää noortebänd. Bändi koosseisu kuuluvad laulja Gert Kautlenbach, elektrikitarristid Andreas Nigol ja Sven Rebane, trummar Ardi Uprus, basskitarrist Seiko Kuik ja klahvpillimängija Valdo Plinte.

Bänd moodustati 2008. aasta kevadel. Sven oli enne Otepääl tegutsenud bändis Bad Idea ja seetõttu hakkas ta klassivendadele peale käima, et võiks ikka üritada midagi koos teha.

Band-les-314 erakoguGertu Võsu (Otepää TV toimetaja, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Õige pea soetas Andreas endale kitarri ning Ardi trummid. Seiko sõnul saigi asi peale seda hoo sisse. Alguses tehti proove väga tihedalt.

„Gümnaasiumi ajal käisime Andrease keldris proove tegemas, kuid siis saime koolilt endale keldriruumi. Nüüd oleme ülikooli tõttu Tartusse kolinud ja kokkusaamine on päris keeruliseks läinud, aga üritame kohtuda ikka,“ jutustas Sven.

Kindlat muusikastiili ei ole

Oma kindlat muusikažanri ei oska noormehed määratleda. „Eks me kaverdame kõvade ja veel kõvemate tegijate lugusid, aga stiililt jääme vist kuskile Metallica ja Foo Fightersi vahele,“ kirjeldas Sven.

Mängitavad lood valitakse koos. „Esinedes tahaks, et kõikide bändiliikmete lemmikaristid kõlaks, kuid see alati ei õnnestu,“ lisas Seiko.

Päris oma lugudeni ei ole poisid veel jõudnud. „Oleme selle aja jooksul teinud ka mõned põhjad ja huvitavad seaded, aga keegi pole veel leidnud endas tahtmist midagi päriselt sulest välja imeda,“ seletas Sven.

Bändi esinemised on enamasti piirdunud ööklubiga Comeback ja Otepää Gümnaasiumiga. Esinetud on ka Otepää kultuurimajas ja kord Kammeri koolis. Järgmine esinemine on plaanis oktoobri lõpus.

Kriitiliseks faktoriks on aeg

Kooli kõrvalt vaba aja leidmine on muutunud üha keerulisemaks, kui aga see aeg leitakse, siis tegeletakse spordiga ja veedetakse aega sõprade seltsis. „Paar pidu tuleb vahel ikka maha pidada, et väga nüriks ära ei kisuks,“ lausus Sven.

Tulevikus tahaks noormehed bändile rohkem elu sisse puhuda, et lõpuks ikka mõne oma loo ka tehtud saaks. Seoses sellega unistavadki poisid juba päris sellisest oma esinemisest, et plakatid saaks välja riputada ja oleks rohkem päris bändi tunne.

Bändi tegemine – mitte lihtsalt fun asi!

Põhjused, miks bändi tehakse on noormeestel erinevad. Sven leiab, et kui juba õpid mingit pilli mängima ja see sulle meeldib ja saad bändiga laval olla, siis on see on väga eriline tunne. Seiko lisas, et temale meeldib koos käia ka selle seltskonna pärast.

Bändi tegemine ei ole poistele lihtsalt niisama asi, millega end kuskil seltskonnas reklaamida. „Ei saaks öelda, et see on lihtsalt hobi, sest ega see päris selline margikogumine küll ei ole,“ arvas Sven.

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2022    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net