Otsing

Logi sisse

Valgamaa Partnerluskogu

Leader

Eea Grants

Valgamaa koolinoored saavad kandideerida KredExi karjääriretkedele, mille raames saavad õpilased tuttavaks oma kodukandi tööandjatega.

KredEx kutsub 9.- 12. klasside õpilasi registreeruma ekskursioonidele, mis toimuvad Valgamaal teist korda.

KredExi karjääriretkede eesmärk on tutvustada Valgamaa koolinoortele tulevikuvõimalusi nende kodukandis. “Tahame luua karjäärivalikute ees seisvatele noortele arusaama, et ka Eesti väiksemates piirkondades on palju edukaid ja innovaatilisi ettevõtteid, kellega oma tulevikku siduda,” rääkis KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver. “Sageli on just nende ettevõtete tubli käekäik saanud alguse mõnele spetsiifilisele probleemile või vajadusele lahenduse leidmisest, mille kallal toimetades on saavutatud üleriigiline või isegi rahvusvaheline haare, isegi kui ettevõte tegutseb suurematest linnadest väljaspool. Tahame tutvustada noortele selliseid näiteid, sest soovime innustada õpilasi ka ise ärivõimalusi märkama ja ettevõtlikku vaimu oma kodupiirkonna heaks rakendama,” selgitas Liiver. 

Suur huvi kodukandi ettevõtluse ja karjäärivõimaluste vastu on varasemalt toonud KredExi karjääriretkedele osalema ligi 450 õpilast, kes on külastanud erinevates maakondades ligi 50 ettevõtet. Valgamaalt osalesid eelmisel aastal Pühajärve, Palupera ja Ala Põhikooli õpilased. Tänavu on koolinoortel taas võimalus tutvuda ühe päeva jooksul oma kodupiirkonnas kuni kolme ettevõttega.

Et kõigil Valgamaa klassidel oleksid võrdsed võimalused menukatel karjääriretkedel osalemiseks, viib KredEx läbi konkursi, mille raames oodatakse hiljemalt 23. oktoobriks  9.-12. klasside sooviavaldusi aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Avalduses tuleb ka põhjendada, kuidas plaanitakse ekskursioonil omandatut edasi jagada või koolitöös rakendada. Kõigi laekunud taotluste seast valitakse 1. novembriks välja klassid, kes karjääriretkedel osaleda saavad.

Karjääriretked toimuvad novembrikuu keskel üheksas maakonnas Valgamaal, Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Saaremaal, Tartumaal, Viljandimaal ja Võrumaal. Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Rohkem infot:

Joonas Kerge
KredEx kommunikatsioonispetsialist
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 667 4116

Jaga seda artiklit sõpradega

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2024    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net