Vabatahtlik töö on igati tunnustamist väärt, kuna see on seotud inimese enesearenguga ning sellest saadud kogemused jäävad kogu eluks. Ester Karuse tegi 9. aprillist 10. maini vabatahtlikku tööd Bali saarel, õpetades lastele inglise keelt.

Valga linna noor tutvus lähemalt freeganluse ja prügisukeldumise teemaga, praktiseerides seda ka ise.

On kaks mõistet, mida loo edasilugemiseks tuleb mõista: freeganism ja prügisukeldumine. Freeganism on elustiili filosoofia, mis keskendub esmaste vajaduste rahuldamiseks alternatiivsete meetodite omaksvõtmisele. Freeganite ideoloogia eesmärgiks on vähendada seeläbi sõltuvust n-ö tavapärasest majandusest. Ehk siis freeganid toituvad ülejääkidest, mida on lihtne tasuta kätte saada kaupluste juures asuvatest prügikastidest. 

Mis toimub? Valgamaa Noorte Suvekool – „Anna andeks, olen andekas!“ :D
Millal ja kus? 17. – 19. juulini Otepää vallas, Arula külas, Lutsu turismitalus.

Kellele mõeldud? 12.-20. aastastele Valgamaa noortele.

Mis täpsemalt? Töötoad: sushi, kaasaskantava kõlari ehitamine, tuleskulptuurid, orienteerumine, meedia, slackline ja parkuur ning numeroloogia.
Palju maksab? Mitte midagi ei maksa!
Süüa saab? Ikka saab ja seda täitsa tasuta!

Transport? Tuuakse ja viiakse tagasi Suvekooli bussidega.
Ööbimine? Oma telgis. Telk peab vihma pidama!

Suvekoolis osalejal palutakse kaasa võtta:

  • magamiskott, magamisalus;
  • sõpruskonna peale veekindel telk
  • sooja-, külma- ja vihmakindel riietus, sportlikud vahetusjalatsid;
  • isiklikud hügieenitarbed (hambahari, hambapasta, seep, WC- paber), sääsetõrjevahend (soovitatav!), päikesekaitsekreem (soovitatav!);
  • vajaduse korral taskulamp;
  • isiklik veepudel!

Toitlustamine toimub seitsmel korral, kuuel korral sooja toiduga (17. juulil lõuna- ja õhtusöök, 18. juulil hommiku-, lõuna-, ja õhtusöök, 19. juulil hommikusöök + näksimine kaasa koduteele). Noortele esmaabi tagamiseks on suvekoolis kohal ka meditsiinitöötaja.

Sündmuse ajal kehtib suvekoolis osalejatele maakonna noorsootöötajate poolt kokku pandud suvekooli laagrikord, mida tutvustatakse suvekooli avamisel ning millest kõik osalejad peavad kinni pidama. Vt korda ka allpool.

Suvekooli reeglitest üleastumise (suitsetamine, alkoholi kaasa toomine või tarbimine, jms) korral saadetakse korrarikkuja viivitamatult koju! NB! Kui selline asi juhtub, siis on lapsevanem kohustatud oma lapsele / noorele järele tulema!

Suvekooli läbiviijad ei vastuta kaasa toodud esemete (à la sülearvutite, tahvelarvutite, kõrvaklappide jne) purunemise või kadumise eest! Samuti ei vastuta korraldusmeeskond telefonide olemasolul nende säilimise eest. Kogu suvekooli ajal on lapsevanemal võimalik meiega ühendust võtta allpool toodud telefoninumbritel.

Suvekooli osalejad viib ja toob koju tagasi selleks tellitud transport. Busside täpsed väljumisajad anname teada iga noortekeskuse ja valla kontaktisikule suvekooli lähenedes ja paneme ülesse suvekooli veebilehele.

NB! Võimalus on endale soetada Suvekooli T-särk, mis maksab 15€. T-särgi raha palume tuua hiljemalt 22. juuniks oma piirkonna koordinaatori kätte koos soovitud T-särgi suurusega (unisex särk).

suvekool2017 logoriba2

Tegevusi rahastatakse haridus-ja teadusministri kinnitatud  ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames. 

Lisainfo:

Lisainfot saab küsida kohaliku koordinaatori käest, kelle kontaktid on siin, või suvekooli meeskonnaliikmetelt:

Rasmus: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 5626 4816

Maarja: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 506 8250

 

Helme vald: Ülla Tamm (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5645 0719)

Hummuli vald: Meriliin Lend (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5688 4267 )

Karula vald: Carmen Tsvetkov (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5802 2614)

Otepää vald: Kätlin Meema (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5332 6699)

Palupera vald: Mari-Liis Vanaisak (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5868 7501)

Puka vald: Kaija Tamm (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5666 2597)

Põdrala vald: Kadi Rahnu (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5666 5554)

Sangaste vald: Marju Karavin (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5398 9514)

Taheva vald: Rasmus Onkel (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5626 4816)

Tõlliste vald: Merlika Hüdsi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., )

Tõrva linn: Kertu Reva (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 522 7621 )

Valga linn: Maarja Mägi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 506 8250)

Õru vald: Inna Tuhkanen (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5615 7964)

Koolituskeskus logo

MTÜ Valgamaa Noorsotöökeskus Tankla korraldab juba kolmandat aastat laagrikasvataja ja- juhataja koolitust.

Koolitused toimuvad

  • Tartu (28.-31.märts 2017)- Anne Noortekeskuses (Uus 56, Tartu). Registreerumine lõppeb 25.03.2017

  • Valga (1.-2. aprill ja 22.-23. aprill 2017)- Kaitseliidu poolt tellitud koolitus

  • Pärnu (10.-13. aprill 2017)- Sauga Avatud Noortekeskus (Põõsalinnu 2, Sauga alevik). Registreerumine lõppeb 05.04.2017

  • Tartu (13.-14. ja 20.-21. mai 2017)- koht täpsustub. Registreerumine lõppeb 10.05.2017 NB! Koolitus toimub nädalavahetustel.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2018    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net