Täna on teisipäev, 24. oktoober 2017
Loe edasi...

Projekt „Mobiilne Tankla“ tahab maakonna mõistes rakendada uutmoodi lähenemist noorsootöös, luues mobiilse noorsootöö (MoNo) võimalused.

Selleks soetati projekti toel telgid, ja vabaaja tegevuste jaoks vahendid: jalg-, võrk- ja korvpallid, võrkpallivõrgud, õuemängude komplektid Mölkky, krokett, täringumäng, stopperid, koonused ning hilisemateks koolitusteks lauad ja toolid ning helitehnika. Noortekeskustel on samuti võimalus soetatud vahendeid laenutada. „Kui soovime oma aktiivsete noorte hulka kasvatada ja nad ülesse leida siis tänapäeval ei sa me oodata kuna nad uksest sisse astuvad, vaid peame ise minema kohapeale, just sinna kus nemad kogunevad ja kus neil meeldib olla,“ rääkis „Mobiilse Tankla“ projektijuht Marek Mekk.

Loe edasi...

7. oktoobril toimus Pärnu kontserdimajas Aasta Õpetaja gala, kus jagati tunnustusi mitmetes kategooriates. Aasta klassijuhataja tiitli pälvis Valga Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja ja 12. reaalklassi klassijuhataja Hille-Made Varul.

Tema töö klassi juhtimisel on suurepärane näide sellest, kuidas ühendada kahte rahvusgruppi, liita erinevatest kogukondadest ja põhimõtetega õpilasi ning panna nad ühise eesmärgi nimel pingutama.

Gümnaasiumisse astuma hakates olin kuulnud jutte õpetajast nimega Hille-Made Varul. Juttude järgi oli ta tol hetkel maailma parim matemaatikaõpetaja, endamisi mõtlesin, kas selline asi on üldse võimalik? Ei tahtnud väga uskuda, kuna matemaatika polnud põhikoolis just lemmikaine.

Esimesse klassijuhataja tundi astudes, mis toimus 1. septembril 2015. aastal, sain kohe aru, et ta on kindlasti väga hea klassijuhataja. Tema hääl oli nii pehme ja rahulik, kuid samas ennast kehtestama panev. Algusest saati rääkis Ta meile, kui tähtis on koolis käimine ning hariduse omandamine.

Loe edasi...

2011. aasta sügisel, õppis Teele Jakobson 11. klassis, kui tal avanes võimalus liituda koolinoortele suunatud arenguprogrammiga ENTRUM. Teele mõtles teha midagi, mis muudaks õpilaste elu põnevamaks ning ühtlasi oleks hariv ja kasulik. Edasi läks kõik juba oma rada...

Olen üheksa aastat õppinud pisikeses Keeni Põhikoolis ja gümnaasiumiaastad veetsin Otepää Gümnaasiumis. Mul on kombeks end ikka iseloomustada kui kohusetundlikku, rõõmsameelset ja pigem tagasihoidlikku õpilast.

Sõitsin iga päev Sangastest Otepääle kooli ning märkasin bussiaknal plakatit, mis kutsus osalema programmi. Programm ENTRUM eesmärk oli aidata edendada ja kujundada noortes ettevõtlikku hoiakut. Viskasin korraks pilgu peale, kuid eriti suurt tähelepanu üleskutsele ei pööranud. Füüsikaõpetaja tegi aga tunnis sellest juttu ja ärgitas noori erinevatest võimalustest kinni haarama. See oli ju jälle midagi uut meie, koolinoorte, jaoks!

Loe edasi...

7. oktoobril toimus Pärnu kontserdimajas Aasta Õpetaja gala, kus jagati tunnustusi mitmetes kategooriates. Aasta suunaja tiitli pälvis Saima Tell Keeni Põhikoolist.

Saima on ääretult tore ja soe isiksus. Temaga rääkides või temast koolimajas möödudes oli tunda sellist tohutult positiivset energiat, mis tema stoiliselt, kuid rõõmsalt näoilmelt tunda võis.

Saima tunnid olid alati sellised, kuhu võis minna suurima heameelega. Temas oli seda vanakooli karmi kätt, kes suutis tunnid läbi viia äärmiselt huvitavalt ning samal ajal ka modernselt. Saima oli suurepärane karjäärispetsialist. Ta tegi oma tööd südamest ning suunas ja aitas nii mind kui ka kõiki teisi õpilasi karjäärivalikul parimale teele.

Loe edasi...

23. septembri hommikul anti Kaagjärve mõisa juurest start «Kuperjanovlaste raja» võistlusmatkale. Juubelihõnguline võistlus viis matkalised Tõlliste ja Karula valla metsadesse.

Traditsiooniliselt toimub septembris Valgamaa metsades sündmus, mille populaarsus on kasvanud iga aastaga. „Esimene võistlusmatk «Kuperjanovlaste rada» sai teoks 19. septembril 1998. aastal, ning toona olid võistlustules ainult Valga maleva noored. Rajal oli neli võistkonda ja võistlejatel tuli läbida kolm kontrollpunkti. Rajapikkuseks oli umbes 10 kilomeetrit,” meenutas Valgamaa maleva noorteinstruktor Kaimo Vahtra.

Loe edasi...

Tartu ülikooli teaduskoolis käib registreerimine kaugõppekursustele.

Tänavu saab valida enam kui 50 kursuse seast matemaatikast pillide tundmiseni. Igaüks leiab midagi.

TÜ teaduskooli kursused on mõeldud põhikooli või gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad:

  • saada rohkem teadmisi lemmikõppeainest, kui kooliprogramm seda lubab;
  • tutvuda uute erialadega;
  • osaleda edukalt õpilasvõistlustel;
  • kasutada kokkuleppel koolidega teaduskooli kursusi valikkursustena.

@tanklanet säutsub

Hakka meie fänniks

Külastusi alates

01.03.2012: 259287

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2017    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net