MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla koostöös USA saatkonnaga alustab 2019. veebruarist inglise keele programmiga, kuhu on oodatud registreeruma 14-16aastased noored.

Õppeaeg on kaks aastat ning õppetöö hakkab toimuma Valgas. Programm on osalejale tasuta.

Huvilistel registreeruda hiljemalt 25. jaanuariks siin: Inglise keele kursusele registreerimine.

2.-3. veebruarini toimub Tõrva vallas Ritsu spordibaasis noorkotkaste ja kodutütarde talvelaager.

Kogunemine 2. veebruaril Ritsu spordibaasis kell 09.30 ning lõpetamine 3. veebruaril orienteeruvalt kell 14.00.

Ürituse eesmärk on sooritada NK ja KT järgukatseid ja veeta sportlik nädalavahetus.

Lapse kohustuslik varustus:

  • Magamiskott, magamisalus (ööbimine spordisaalis)
  • Soojad riided, mis ei takistaks lapsel vabalt liikuda
  • Soojad jalanõud ja vahetusjalanõud, millega sees olla
  • Sportlikud riided
  • Vahetusriided (soojad), -pesu, -sokid

„Sa lähed Eestisse? Põnev! Kas see on Lõuna-Ameerikas?“ Seda lauset on Emma Peterson, Ameerika inglise keele õpetaja abi Valga Gümnaasiumis, kuulnud rohkem kui ühel korral viimase paari kuu jooksul. Samuti rohkem kui paar korda on Emma saanud selgitada, et Eesti on tõesti riik, kuid ei asu Lõuna-Ameerikas, vaid on väike riik Põhja-Euroopas. Aga miks ta tuli ühest USA soojemast piirkonnast, Californiast, Eestisse – tundmatusse ja külma riiki?

Otsustasime koos Gabrieliga avastada Tõrva teiseringipoodide võlusid. Minul tuli küll selleks ette võtta tunnine bussisõit Harglast Tõrva, see eest Gabriel, pidi ainult korteri ukse avama ja oligi juba mainitud linna tänavatel. Ilm oli üle pika aja ideaalne võikeseks ringkäiguks linnas – päike, tuulevaikus ja üllatavalt soe. Me olime päeva lõpuks õnnelikud asjade ja kohtade üle, mis me avastasime. Mitte ainult poed, vaid ka Tõrva ise. Oli tõesti naeru täis ja põnev päev.

Täna ilmus 30. Valgamaa noortelehe Tankla number.

Tankla esiküljelt saab lugeda Hea Eeskuju konkursi laureaadist Kaari Uibomäest. Kaarile tõi tiitli tema vabatahtlik tegevus Valga loomade varjupaigas ja Kiisa hobusetallis ning keskkonnateemade ja säästlikkuse propageerimine kogukonnas.

Teiselt leheküljelt saab lugeda Kungla muusikali valmimise protsessist ning suurematest väljakutsetest. Leheküljel 3 tuleb juttu ettevõtlikkuskonkursi „Edu ja tegu“ preemia pälvinutest – minifirma Võime tootest meevõie ning Valga gümnaasiumi kinoklassist. Veel saab lugeda noortest klassiõpetajatest ning grimeerijast.

21. novembril toimus Tallinnas noortekonverents „Lahe koolipäev“. Konverentsi teises osas kuulutati välja Eestimaa Hea Eeskuju, kelleks on Valga Gümnaasiumi 12. majandusklassi õpilane Kaari Uibomägi.

Kaari kandidatuuri esitasid konkursile Valga Gümnaasiumi juhtkond, klassijuhataja, Valga loomade varjupaik ning Kiisa talu hobusetall.

Kaari tegeleb innustunult kohalike ja globaalsete keskkonnateemadega. Igal aastal tekib Eesti kodumajapidamistes jäätmeid ligikaudu 400 000 tonni ehk 300 kilogrammi inimese kohta. Jäätmeprobleemidest ei saa lahti seda niisama ära visates. Just sellest ajendatuna on Kaari võtnud oma südameasjaks suurendada kogukonna, sh koolinoorte teadmisi prügisorteerimisest ning freeganlusest ja prügisukeldumisest, tehes eelnimetatut ka ise. Kaari soovib oma käitumisega teistele mõista anda, et jäätmeid sorteerides on võimalik materjale taaskasutada ning sellega omakorda säästa loodusvarasid. Samuti on jäätmekäitluse tulemusena võimalus hoida ära tervistkahjustavate ohtlike ainete õhku sattumist.

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla vajab alates 2019. aasta jaanuarist kaheks aastaks kahte inglise keele õpetajat tööks 14-16aastaste noortega English Access Microscholarship Programmi raames.

English Access Microsholarship Program, mis on käigus 85 maailma riigis ja hiljuti tähistas oma kümnendat juubelit, on USA Välisministeeriumi rahastatud kursus 14-16aastaste noorte inglisekeelse
eneseväljendusoskuse arendamiseks ja kultuuride mitmekesisusega tutvumiseks nii tunnis kui huvitegevuste kaudu. Kaheaastasel Access’i kursusel osaleb kuni 25-liikmeline rühm noori. Kohtumine toimub nädalas kahel korral, kestvusega kaks tundi.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2019    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net