7.-19. juulini on 14-19aastastel noortel võimalus teenida taskuraha Tankla õpilasmalevas.

Registreerimine õpilasmalevasse on alanud ja seda saab teha 9. juunini siin: Tankla Õpilasmalev 2019 registreerimine.

Selgunud on 31. maist kuni 2. juunini Kaldavere turismitalus toimuva Valgamaa noorte looduskooli transpordiajad.

Puka  Otepää – Sangaste – Tsirguliina suund
15.00 Puka kooli parkla
15.30 Otepää bussijaam
15.45 Pühajärve kool
15.55 Sangaste bussipeatus
16.10 Tsirguliina kool
16.30 Valga keskstaadioni parkla (Vabaduse 9)

28.-30. juunini toimub Põlvamaal Mooste mõisas Improfilmi malev, mis on suunatud filmi- ja näitlemishuvilistele, vanusest olenemata.

Improfilmi malev on juba viiendat korda toimuv kolmepäevane filmientusiastide kogunemine, kus tullakse kohapeal välja lühifilmide ideedega, mis veel samal nädalavahetusel saavad üles võetud ning lühifilmiks kokku pandud. Malev on ideaalne võimalus järgi katsetada rolle (nii kaamera ees kui ka taga), mida seni pole olnud võimalust proovida või on lihtsalt julgusest vajaka jäänud.

Koolituskeskus logo

Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus annab teadmised, et taotleda laagrikasvataja ja/või laagri juhataja osakutset, koolitus kestab 32 ak/h (4 päeva).

Koolitused toimuvad

  

Loe täpsemalt http://tankla.net/tankla/koolituskeskus

Parim viis üles ärkamiseks pole kindlasti sinu telefonis olev äratuskell, mis hakkab laulma kell seitse hommikul, kuid ärkamise teeb palju paremaks ja kergemaks: 1.) kõne sõbralt; 2.) väljas särab päikene; 3.) teadmine, et sind ootab ees põnev päev. Kõik need tingimused täitusid 6. aprillil, kui Lõuna-Eestis viibivad välisvabatahtlikud panid proovile enda orienteerumisoskused võistlusel “Väle Jänes”. Võistlusel tuli meil orienteeruda Hargla külas ja selle ümbruses, leida erinevaid kontrollpunkte kaardi abil ja teha erinevaid ülesandeid ja kõike seda võimalikult kiiresti, kuna me võistlesime koos teiste noortega üle Eesti esikoha peale.

31. mai kuni 2. juuni toimub Kaldavere turismitalus Valgamaa noorte looduskool. Osalema on oodatud 7-14aastased noored.

Looduskoolis pakutakse palju praktilist tegevust kogenud instruktorite juhendamisel, võimalust viibida vabas looduses, leida uusi sõpru, ööbida telkides ja õppida kasulikke teadmisi toimetulekuks metsas ning praktiseerida õpitut.

Looduskoolis toimub õppetöö gruppides ja vastavalt õppeteemadele. Tegevustena on plaanis orienteerumine, erinevad käsitöö õpitoad, rühmadevahelised võistlused ja isetegevuskavad, metsas toimetulek väheste vahenditega ja palju muud põnevat.

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse poolt loodud Noorte Tugila programm jätkub riigi toel tänavu 13 maakonnas. Noortel kes ei õpi ja ei tööta on jätkuvalt võimalik oma kodukandist tuge saada. Valgamaal saavad noored pöörduda Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla tugilate poole.

Ajaloost

Kui Noorte Tugila riiklik programm 2015. aasta novembris käivitus, oli eesmärk kolme aasta jooksul üles leida ja aidata tagasi tööle või kooli tuhandeid 15-26 aastaseid mittetöötavaid ja õppivaid noori. Esialgsel hinnangul oli Eestis kokku ligi 24 000 noort, kes oli erinevatel põhjustel aktiivsest elust kõrvale jäänud. 

Sihtrühma kuulusid ka 3 aastase lapsega kodus olevad vanemad, kes pooleli jäänud hariduse tõttu kuulusid riskirühma. Samuti olid valimis need noored, kes hooldasid oma pereliikmeid, ajateenistusest tulnud või välismaalt tagasi pöördunud noored, kes polnud oma otsust edasiste valikute kohta veel leidnud. Suurem osa noori aga olid jätnud kooli pooleli või alles otsisid enda valikuid.

Noorte Tugila programmi olulisemad tulemused

Noorte Tugila värske analüüs 2015-2018 programmis osalenud noorte kohta kinnitas, et üha rohkem jõutakse suuremas riskirühmas noorteni, kellel oleks muidu oht jääda ühiskonnas märkamatuks.

Programmis osales kokku ligi 6000 noort, kellest edukalt läbisid programmi üle poole noortest. See tähendab, et programmi tulemusel oli noor jõudnud kas tagasi haridusse või tööturule. Valga maakonnas on tänaseks toetatud 448 noort, kes on jõudnud või jõudmas tagasi haridusse või tööturule. Selle tulemusega võib väga rahul olla. Iga noor on meie jaoks oluline. 

Seega on Tugila programm täitnud väga olulist rolli noorte, kes ei õpi ega tööta leidmisel, toetamisel ja suunamisel tagasi ühiskondlikku ellu.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2019    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net