Täna, 8. juulil algas neljas maakondlik Tankla õpilasmalev, kus osalevad 100 noort vanuses 13-19. Lisaks üheksale paiksele rühmale on malevas esmakordselt ka kolm mobiilset töörühma, keda saab veel endale järgneva kahe nädala jooksul appi kutsuda!

Noortele pakuvad väga erinevat laadi tööd üle 12 tööandja. Näiteks Kaagjärve mõisa ümbrusesse hakatakse malevlaste abiga rajama roosiparki ning Taheva sanatooriumi rühmal on võimalus mõnel päeval viia hoolealused välja loodust nautima ja aidata nendega läbi viia huvitegevusi. Muidugi saavad noored abistada ka erinevate heakorratöödega pea kõigis rühmades.  

Tankla Õpilasmaleva melu Facebookis: https://www.facebook.com/events/2685230524837648/

„Tankla Õpilasmalev on teinud tööandjate jaoks töökäte kasutamise mugavamaks – sõlmime noortega lepingud, registreerime töötamise maksuametis ning tööandjal ei jää muud üle, kui maksta arve alusel Tanklale töötasud, mille meie omakorda maksame noortele,“ ütles Tankla õpilasmaleva üks korraldajatest Maarja Mägi.

30. juulist 2. augustini toimub 14-19aastastele kodutütardele ja noorkotkastele võistlusmatk "Kuperjanovlaste rada".

Matk saab alguse Kaldavere turismitalu juurest Valga vallast. Osaleda saab 4liikmeliste võistkondadena, sh on lubatud segavõistkonnad. 

Võistlusmatka pikkus on orienteeruvalt 70km. Liikuda tuleb jalgsi kontrollpunktist - kontrollpunkti vastavalt etteantud järjestusele ning ajagraafikule. Kontrollpunktides tuleb täita etteantud ülesandeid. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Söömaajad ja puhkepausid jäävad rajal olles võistkonna planeerida.

7.-19. juulini on 14-19aastastel noortel võimalus teenida taskuraha Tankla õpilasmalevas.

Registreerimine õpilasmalevasse on alanud ja seda saab teha 9. juunini siin: Tankla Õpilasmalev 2019 registreerimine.

Selgunud on 31. maist kuni 2. juunini Kaldavere turismitalus toimuva Valgamaa noorte looduskooli transpordiajad.

Puka  Otepää – Sangaste – Tsirguliina suund
15.00 Puka kooli parkla
15.30 Otepää bussijaam
15.45 Pühajärve kool
15.55 Sangaste bussipeatus
16.10 Tsirguliina kool
16.30 Valga keskstaadioni parkla (Vabaduse 9)

28.-30. juunini toimub Põlvamaal Mooste mõisas Improfilmi malev, mis on suunatud filmi- ja näitlemishuvilistele, vanusest olenemata.

Improfilmi malev on juba viiendat korda toimuv kolmepäevane filmientusiastide kogunemine, kus tullakse kohapeal välja lühifilmide ideedega, mis veel samal nädalavahetusel saavad üles võetud ning lühifilmiks kokku pandud. Malev on ideaalne võimalus järgi katsetada rolle (nii kaamera ees kui ka taga), mida seni pole olnud võimalust proovida või on lihtsalt julgusest vajaka jäänud.

Koolituskeskus logo

Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus annab teadmised, et taotleda laagrikasvataja ja/või laagri juhataja osakutset, koolitus kestab 32 ak/h (4 päeva).

Koolitused toimuvad

  

Loe täpsemalt http://tankla.net/tankla/koolituskeskus

Parim viis üles ärkamiseks pole kindlasti sinu telefonis olev äratuskell, mis hakkab laulma kell seitse hommikul, kuid ärkamise teeb palju paremaks ja kergemaks: 1.) kõne sõbralt; 2.) väljas särab päikene; 3.) teadmine, et sind ootab ees põnev päev. Kõik need tingimused täitusid 6. aprillil, kui Lõuna-Eestis viibivad välisvabatahtlikud panid proovile enda orienteerumisoskused võistlusel “Väle Jänes”. Võistlusel tuli meil orienteeruda Hargla külas ja selle ümbruses, leida erinevaid kontrollpunkte kaardi abil ja teha erinevaid ülesandeid ja kõike seda võimalikult kiiresti, kuna me võistlesime koos teiste noortega üle Eesti esikoha peale.

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2019    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net