vabatahtliku_pass_-_print-1.png2010. aasta lõpus hakati Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla initsiatiivil andma välja Tankla vabatahtliku passi.

Tegemist on maakonna noortele vanuses 13-26 suunatud passiga, millesse saab jäädvustada olulise töökogemusena kõik vabatahtlikus korras tehtud tegemised ja nende raames omandatud oskused ja teadmised (nt mõne organisatsiooni töös osalemine, mõne sündmuse korraldamisel kaasa aitamine, mõne projekti algatamine, läbi viimine, selle meeskonnas osalemine, jne).

Esimesed 12 Tankla vabatahtliku passi jagati välja 8. detsembril 2010 toimunud Valgamaa Noortekonverentsil. Tankla vabatahtliku passi andmebaasi haldab Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla.

Tankla vabatahtliku passi väljaandmise õigus on Valgamaal mitmel organisatsioonil:

 
Kui Sa juba osaled mõne organisatsiooni töös vabatahtlikuna või oled löömas kaasa mõne sündmuse korraldamisel, siis räägi oma juhendajatele Tankla vabatahtliku passi võimalusest ning pöörduge koos üleval nimetatud asutuste poole, et ka Sina saaksid endale ilusa roheliste kaantega passi!

Siit leiad passi sisulehed, mis tuleb ära täita. Siit leiad oskuste ja teadmiste loetelu.

Vabatahtlikuna saad

Vabatahtlik töö võib hõlmata erinevaid tegevusi, mida vabatahtliku töö pakkuja viib läbi peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks. Vabatahtlik töö toimub soovitatavalt kultuuri, hariduse, sotsiaaltöö, keskkonnakaitse, ühistegevuse või muus avaliku huviga seotud valdkonnas. Vabatahtlik töö võib olla ka ettevõtete korraldatud heategevuslikes tegevustes osalemine.

Vabatahtliku töö otsene eesmärk ei või olla majandustegevus, tulu saamine ega tööjõukulu kokkuhoid. Vabatahtliku tööna ei või teha sama tööd, mille tegemiseks vabatahtliku töö pakkuja kasutab peamiselt palgalist tööjõudu. 

Mida Sa võidad? Saad:

 

Miks täita vabatahtliku passi

Kõiki teadmisi ja oskusi ei tõenda diplom või tunnistus, täites passi: 

Innukust vabatahtlikkuse rindel!

Lisainfo:

Marek Mekk
Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
532 7793

Jaga seda artiklit sõpradega