vabatahtliku_pass_-_print-1.png2010. aasta lõpus hakati Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla initsiatiivil andma välja Tankla vabatahtliku passi.

Tegemist on maakonna noortele vanuses 13-26 suunatud passiga, millesse saab jäädvustada olulise töökogemusena kõik vabatahtlikus korras tehtud tegemised ja nende raames omandatud oskused ja teadmised (nt mõne organisatsiooni töös osalemine, mõne sündmuse korraldamisel kaasa aitamine, mõne projekti algatamine, läbi viimine, selle meeskonnas osalemine, jne).

Esimesed 12 Tankla vabatahtliku passi jagati välja 8. detsembril 2010 toimunud Valgamaa Noortekonverentsil. Tankla vabatahtliku passi andmebaasi haldab Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla.

Tankla vabatahtliku passi väljaandmise õigus on Valgamaal seitsmel organisatsioonil:

 
Kui Sa juba osaled mõne organisatsiooni töös vabatahtlikuna või oled löömas kaasa mõne sündmuse korraldamisel, siis räägi oma juhendajatele Tankla vabatahtliku passi võimalusest ning pöörduge koos üleval nimetatud asutuste poole, et ka Sina saaksid endale ilusa roheliste kaantega passi!

Siit leiad passi sisulehed, mis tuleb ära täita. Siit leiad oskuste ja teadmiste loetelu.

Vabatahtlik töö töötutele noortele (need, kes registreeritud töötuks)

Vabatahtliku töö eesmärk on anda töötule uus kogemus ja tugevdada tema töövalmidust.

Vabatahtlikuna töötamine annab töötule uue töökogemuse, teadmisi ja oskuseid ning aitab tekitada või säilitada tema tööharjumust. Vabatahtlikuna töötades saab töötu proovida erinevaid tegevusi, õppida tundma oma tugevaid külgi ja hinnata erinevat laadi tegevuste ja valdkondade sobivust. Samuti pakub vabatahtlikuna töötamine võimalusi uute tööalaste kontaktide loomiseks ja sisukaks aja kasutamiseks.

Vabatahtlik töö võib hõlmata erinevaid tegevusi, mida vabatahtliku töö pakkuja viib läbi peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks. Vabatahtlik töö toimub soovitatavalt kultuuri, hariduse, sotsiaaltöö, keskkonnakaitse, ühistegevuse või muus avaliku huviga seotud valdkonnas. Vabatahtlik töö võib olla ka ettevõtete korraldatud heategevuslikes tegevustes osalemine.

Vabatahtliku töö otsene eesmärk ei või olla majandustegevus, tulu saamine ega tööjõukulu kokkuhoid. Vabatahtliku tööna ei või teha sama tööd, mille tegemiseks vabatahtliku töö pakkuja kasutab peamiselt palgalist tööjõudu.

Stipendiumi ja sõidutoetuse maksmine registreeritud töötule

Stipendium arvutatakse teenuse korraldaja esitatud andmete alusel iga teenusel osaletud päeva eest. Stipendiumi päevamäär on 3,84 eurot. Kui töötule on tagatud tasuta toitlustamine, vähendatakse stipendiumi päevamäära 70% võrra. Sõidutoetuse saamiseks tuleb töötul esitada avaldus. Toetust makstakse osavõtugraafiku alusel, mille vabatahtliku töö pakkuja esitab töötukassale iga kuu 5. kuupäevaks.

Sõidutoetuse arvutamisel võetakse aluseks lühim vahemaa teenusel osaleja elukohast teenuse osutaja juurde. Vahemaa leitakse interneti Regio kaardi alusel ja korrutatakse kahega. Toetust makstakse läbitud kilomeetrite alusel. Sõidutoetust ei maksta, kui vahemaa ühel suunal on alla 500 meetri või on tagatud tasuta transport, välja arvatud juhul, kui isikul ei ole mõjuval põhjusel võimalik kasutada tasuta transporti või ta vajab tasulist majutust. Sõidukulud hüvitatakse standardiseeritud ühikuhinna alusel 0,10 eurot iga kilomeetri kohta.

Innukust vabatahtlikkuse rindel!

Lisainfo:

Marek Mekk
Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
532 7793

Jaga seda artiklit sõpradega