külastus_vm-ses.jpg

Eile käisid Tankla mini ja Valga põhikooli meediaring Valgamaalase toimetuses, et
saada aimu, milline näeb välja ajalehe toimetuses töötava inimese tööpäev tegelikult.

Väga suurt üllatust valmistas teadmine, et 2500 lehe trükkimine võtab aega kuni viis minutit. Iga hommik korraldatakse koosolek, kus räägitakse lehteminevatest teemadest ja puhketoas tehakse Skype-kõnesid teiste ajalehe toimetustega.

Toimetuse külastajad said palju vastuseid erinevatele küsimustele. Näiteks saadi teada, et ajalehe failid saadetakse Tartusse trükki arvuti teel ja selleks, et ajakirjanikuna töötada, pole vaja ilmtingimata vastavat haridust. Valgamaalase peatoimetaja Sirli Homuha ütles, et see on tegelikkuses kasulik, kuna siis teab iga töötaja mingist valdkonnast rohkem kui teised ja oskab vajadusel aidata.

11954623 925487610830292 4821373579172946855 nTankla mini võttis täna oma tuurid taas üles. Kohal oli nii eelmise hooaaja liikmeid kui ka uusi. 

Tänasel kokkusaamisel arutleti hea meeskonna olemuse üle, mängiti meediamänge ja tutvuti üksteisega. „Täna oli minu lemmiktegevuseks see, kui me pidime kirjutama, mis on meeskonna juures kõige olulisem," sõnas Helina Kruus.

Meeskonna olemuse ja enda väärtushinnangutega sai pooleteise tunni jooksul palju tegeletud. Näiteks tuli ühes ülesandes moodustada kaks rühma, kes pidid kirjutama, mis on nende jaoks hea meeskonnatöö alus.

tankla miniVaatamata suvepuhkusele otsustas Tankla mini meediaring kokku saada ja ühiselt aega veeta ning sügiseks plaane teha.

Tänasel kohtumisel peeti Pedeli poolsaarel piknikku, mängiti seltskonnamänge ja arutleti, mida saaks sügisel teha veel paremini ning kuidas põhikooliealisi paremini kaasata.

Ühtse tunde loomine on oluline, et olla meeskonnatöös, mida ajalehe ja TV saadete tegemine nõuab, veel parem. "Meie meeskond on hea huumorisoonega, lahke ja sõbralik," iseloomustas meediaringis käija Eveli Kalames.

lastekaitsepaev2015Kuigi Tankla mini meedaringil algas suveperiood, tunnevad sealsed õpilased siiski huvi, kas tohivad kajastada piirkonnas toimuvaid sündmusi. Nii otsustas Valga Tankla mini teha loo 1. juunil Pedeli jõekäärul toimunud lastekaitsepäevast.

Päeva raames sai sõita rongiga, käia erinevates töötubades ja vaadata esinemisi. Lastekaitsepäev on alati olnud erilise tähendusega, eriti just lastele, kes tunnevad, et sel päeval peaks saama enim tähelepanu nemad. "Lastekaitsepäev on nagu isadepäev, emadepäev või vanavanematepäev. Sel päeval austatakse just meie tulevikku ehk lapsi, kes toovad vanemate päevadesse rõõmu ja meie Eesti Vabariiki hakkavad arendama ja juhtima," tõdeb Danvar Lendre.

tankla mini päästeTäna said Valga piirkonna meediaringi Tankla mini lehetööst huvitujad kokku viimast korda. Kui kõik läheb plaanipäraselt, võtame tuurid taas üles septembris.

Meediaringi lõpetuseks valmis õppijate poolt ise käsitsi kokku pandud ajaleht, anti kevadperioodile tagasisidet, räägiti edasistest meediaringi plaanidest ja päeva meeldejätmiseks käis meediaringi meeskond intervjuusid tegemas Valgamaa ohutuspäeval "Terve ja turvaline suvi".

Õigepea on käes suvi, sellega ka ilusad ilmad ja inimeste soov ennast tõestada. Küll tehakse lõkkeid ja hüpatakse üle nende, näidatakse oma võimeid pea ees vette hüpates või tehakse kiiruskatseid, unustades kõige selle juures enda ja teiste turvalisus.

 3225503322. märtsil toimus Tankla mini ajalehe tegemisest huvitujatele teine ametlik kokkusaamine. Teletööst huvitujatel on toimunud kokkusaamisi üks. Järgmine on 29. märtsil kell 13:00 kõigis kolmes piirkonnas ning räägitakse lähemalt, mis on heli ja kuidas seda salvestada.

Kõik, kes huvi tunnevad, võivad julgelt kohale minna ning teadmiste ja kogemuste võrra rikkamaks saada. Juhendajad panevad südamele, et kui noorel pole võimalik või plaanis kokkusaamisele tulla, annaksid nad oma mitteosalusest teada e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või piirkonna juhendaja telefoninumbril.

Kahe ja poole tunni jooksul tuli juttu ajakirjandusžanritest – milliseid liike on olemas, kuidas need üksteisest erinevad ja mida panna tähele loo ülesehituse juures.

tankla mini leht valgaTäna toimus Valgas, Tõrvas ja Otepääl meediaringi Tankla mini teine kokkusaamine ajalehetööst huvitujatele, kus põhilise teemana räägiti, kes on ajakirjanik ja milline on tema eetika ehk milline käitumine on ajakirjanikule sobilik.

Ringi juhendaja rääkis, milline on ajakirjanik, mis tema tööülesannete hulka kuuluvad ja kuidas peab ajakirjanik käituma. Vastuseid oma küsimustele said ka kohal olnud huvilised. Veel rääkis juhendaja, kus tohib intervjueerida ja kus mitte ning edasi rääkisime, millised küsimused on olemas ja kuidas häid vastuseid kätte saada.

"Suhtun tänasesse päeva hästi. Mulle meeldis, et rääkisime ajakirjaniku tööst," sõnab meediahuviline Eveli Kalames.

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2022    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net