Valgamaa aasta noore laureaadid 2016

16. detsembril toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga Maavalitsuse ning Valgamaa Omavalitsuste Liidu pidulik tänuüritus "Valgamaa tänab ja tunnustab", kus lisaks tublidele sportlastele ja kultuuritegelastele tunnustati ka tegusaid noori. Kuna rahvahääletuse tulemusel said mõlemad noored võrdselt hääli siis andis Noortekogu sellel aastal välja lausa kaks "Aasta Noore" tiitlit.

aastanoor2016

 

 

Kristo Jesse

"Kristo on inimene, kellest me tulevikus veel kindlasti kuuleme!"

Danvar Lendre

"Danvar on mitmekülgne ja positiivne kuju, kes on tõestanud, et kõik on võimalik, kui südamest tahta ja ette võtta."

 

 

 

Valgamaa aasta noore kandidaadid

VM noortekogu a4

Hääletusest saavad osa võtta kõik soovijad. Iga inimene saab vaid korra hääletada ning selleks küsime hääletamise juures Sinu ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi.

Hääletus kestab kuni 4. detsembrini. Auhind antakse üle 16. detsembril toimuval "Valgamaa tänab ja tunnustab" galal.

HÄÄLETUS ON LÄBI

 

Kandidaatide tutvustused

Andra Sööt

Andra on iseloomult tasakaalukas, pühendunud, kohusetundlik, sihikindel ja äärmiselt heasüdamlik neiu. Tal on hea huumorimeel ning temaga on lihtne suhelda ja mõnus koostööd teha. Andra on loov ja hea silmaga noor fotograaf.

Andra on oma abivalmiduse ja aktiivse osalusega olnud alati eeskujuks piirkonna noortele, panustades märkimisväärselt eelkõige fotograafiahulistele noortele Tõrva Avatud Noortekeskuses toimiva fotoringi KLÕPS käima lükkamisel.

Andra on olnud alati tegev mitmel rindel – ta oli aktiivne liige Tõrva Gümnaasiumi õpilasesinduses, ta on esindanud mitmeid aastaid koos teiste noorte näitlejatega edukalt Tõrva piirkonda üleriigilises kooliteatrite festivalil, ta on aidanud Noortekeskuses läbi viia mitmeid töötubasid ja olnud abiks sealsete ürituste jäädvustamisel.

Ühtlasi lööb Andra kaasa vabatahtlikuna Tõrva Raadio töös ning on alati jäädvustamas ka erinevaid kohalikke kultuuri- ja spordisündmusi ning märkimisväärse rolli võttis ta käesoleval aastal toimunud Tõrva Noortepäeva 2016. a läbiviimisel.

Noore neiuna on ta võtnud endale südameasjaks juhendada ja inspireerida teisi noori, kes on huvitatud fotograafiast – nii viib ta käesoleval perioodil Tõrva noortekeskuses läbi fotoringi ning regulaarsetel kohtumistel on noored saanud teadmisi nii fotograafia algtõdedest kui ka saanud teada fototöötlusprogrammi kohta. Igaks kokkusaamiseks on ette valmistatud kodutööd ja uued teemad, mis arendavad siinsete noorte loovust ja organiseerimisvõimet.

Suuremalt tähistati ka augustis Tõrva Noortepäeva ning oma panuse andis taas Andra, kelle juhendamisel käisid fotoringi noored töötubades tegevusi jäädvustamas.

Lisaks on ta vabatahtlikuna abis mitmetel Meie Liigume poolt Tõrvas korraldatud suurematel spordivõitlustel (triatlonid, duatlon) ja on ka aastaid abistanud MTÜ Usun Headusesse poolt korraldatud heategevuskontserdi korraldamisel.

Danvar Lendre

Danvar on üks rõõmsameelne ja aktiivne noormees, kes innustab teisi oma säraga. Ta on alati optimistlik ning nägu naerul valmis uusi raskusi ületama.

Vabal ajal käib Danvar palju kõndimas ning jooksmas, ehitab ja teeb aiatöid suvilas, loeb või lihtsalt aitab inimesi. Ta on öelnud, et ta ei viitsi niisama passida, vaid ta tahab uusi asju õppida ja kogeda ning sellepärast teeb ta hea meelega vabatahtlikku tööd või on lihtsalt tuttavatel abiks näiteks kasvõi metsatöödel. Kui paljude noorte jaoks on füüsiline töö tüütu kohustus, siis tema jaoks on see kasulik võimalus.

Nii oma vabatahtlikus tegevuses Valga Isamaalise Püsiekspositsiooni juures, Kaitseliidu Valgamaa malevas kui ka minifirma Illuminati eestvedajana on ta olnud loov ja sihikindel.

Kõige selle toimekuse juures on Danvar jäänud ikka siiraks ja heatahtlikuks ning leiab alati aega ka vanavanemate aitamiseks.

Danvar sobib Valgamaa särava noore kandidaadiks just seetõttu, et ta on mitmekülgne ja positiivne kuju, kes on tõestanud, et kõik on võimalik, kui südamest tahta ja ette võtta. Kui Dannar tahtis saada 8. klassi lõpus lippuriks, aga lipuga marss ei tulnud kuidagi välja, sidus ta suvevaheajal mingi kanga puidust varre külge ja harjutas kõndimist, sest 1. septembril oli temal see au kooli lipp aktusele sisse viia. See on üks väike seik, mis räägib tema olemuse ja põhimõtete kohta palju. Ta on eriliselt isamaalise hoiakuga ning oma nooruse kohta oskab ta väärtustada oma kodu, kooli ja riiki.

Danvari maakondlikud ja vabariiklikud võidud minifirmaga Illuminati on olnud eeskujuks paljudele Valgamaa noortele, kuna uuel konkursil on rekordarv osalejaid ning neid mäletatakse kõige rohkem ning paljud noored on leidnud nende tegevusest innustust, et toota lauamänge.

Kui ta minifirmaga Illuminati maakondliku ettevõtluskonkursi „Nupp nokib“ võitis, siis küsisin, mida ta oma võidrahaga teeb, siis vastas, et kindlasti ostab suure eesti lipu, sest seda on ta nii kaua tahtnud. Ülejäänud raha jääb tuleviku investeeringuks või läheb raamatutele.

Danvari loovus tuli esile ka siis, kui firma paremaks reklaamimiseks algatas ta koostöö Sihtasutusega Valga Isamaaline Püsiekspositsioon, kus ta ise ka vabatahtlik on. Olles oma olemuselt väga isamaaline ja loodussõber, meeldib talle väga käia sihtasutuse muuseumis abiks ja metsas militaarteemaparki arendamas. Nii käis noormees hea meelega sügisel ja talvel pärast kooli metsas kaevikuid kaevamas ning õhutas ka tuttavaid vabatahtlikuks tulema. Samuti aitab ta korraldada ja viia läbi sihtasutuse erinevaid üritusi ja käib vabariiklikel üritustel asutust reklaamimas.

Ka koolielu elavdajana on ta silma paistnud, näiteks algatas ta uusi tegevusi ja üritusi. Populaarsem oli tema poolt koostatud ja läbiviidud mälumäng „Kodumaa näod“. Nagu sellest kõigest oleks veel vähe, toimetab Danvar vabatahtlikuna ka Valgamaa Kaitseliidu malevas, olles ürituste korraldamisel abiks ning noorte rühmajuhiks.

Danvari jaoks on oluliseks tõusnud ka liikumine ja tervislik toitumine. Danvar alustas omaalgatuslikult sammude lugemisega ning osales eeskujulikult noorte kevadisel jooksusarjal. Kunagi olid kehalise kasvatuse tunnid talle pigem rasked, aga nüüd naudib ta liikumist. Tema kaasabil algatati Valga Põhikoolis ka poiste rahvatantsurühm Kakerdajad.

Hämmastav on see, et kõige selle aktiivsuse juures on noormehel head ja väga head õpitulemused ning koolis oli ta eeskujulik ja aktiivne õpilasesindaja ning olümpiaadidel ja konkurssidel osaleja.

Ta teab, et oluline on õppida ja olla ühiskondlikult aktiivne, kuid samas väärtustab ta ka puhkamist, sõprade ning perega koosolemist ja füüsilist aktiivsust. Oma tegevuste tulemuslikumaks planeerimiseks on tal kombeks koostada igal pühapäeval nädala plaan, kuhu paneb kirja tähtsamad tegevused ja eesmärgid, mis vajavad täitmist. 

Vahel tekib kahtlus, kuidas saab üks 16-aastane noormees olla nii täiskasvanulikult asjalik, osav, ettevõtlik ja samas alati rõõmus ja heatahtlik. Ta on just selline noor, kelle peale mõeldes tekib eriline rõõm ja tänutunne, et ta oma olemasoluga meie inna ja maakonda rikastab.

Elina Naaris

Elina on üks väga vahva noor, kes on aastaid käinud Valga Avatud Noortekeskuses ning tema arengut aktiivseks ja ettevõtlikuks nooreks on näinud noorsootöötajad oma silmaga kõikide aastate jooksul. Ta on aastatega kogunud julgust ja olnud viimastel aastatel väga ettevõtlik. Oma aktiivsuse ja rõõmsameelsusega on ta eeskujuks paljudele noortele.

Kui 2015. aasta sügisel otsustas Valga linn hakata välja andma noorteprojektidele taotlusi, siis Elina ei löönud kordagi kõhklema ja on peaaegu iga taotlusvooru juures ta olnud kas kirjutaja võid projektis kaasalööja rollis.

Esimene projekt, mille ta sel aastal kirjutas, oli tantsuõhtu noortele. Koostöös noortekeskusega ja teiste noortega korraldas ta toreda õhtu koos bändiga. Sellise sündmuse korraldas Elina just sellepärast, et noortel pole just väga palju võimalusi panna selga viisakamad riided ja osaleda taolisel tantsuõhtul. Tantsuõhtu läbiviimiseks leidis Elina sponsoreid ning ei kõhelnud isegi mitte Riigikogu liikmetele kirjutada, kes tema üllatuseks ka teda toetasid.

Selle aasta sügisel kirjutas ta noorteprojekti „Kinoöö Noortele,“ kus ühel õhtul näidati mitmeid filme. Teame, et juba ta plaanib kirjutada järgmiseid projekte.

Elina võtab osa ka programmist Nupp Nokib ja teeb oma meeskonnaga õpilasfirmat. Ta tegutseb aktiivselt Kaitseliidu töös ning vabatahtlikuna väga mitmete ürituse korraldamisel.

Leiame, et Elina on tunnustamist vääriv noor, kellel palju suuri tegusid seisab kindlasti veel ees!

Kristo Jesse

Kristo on 17-aastane särasilmne ja sportlik poiss Valga Gümnaasiumi 11.a klassist, kes oli üks Noorte jooksusarja 6/36 korraldajatest ning hetkel Noorte sügisjooksusarja korraldaja. Sellest õppeaastast kuulub ta ka oma kooli õpilasesindusse,  kus aktiivselt koolielus kaasa lööb.

Eelnimetatud jooksusari on väga hästi läbimõeldud, korraldatud ja väga populaarseks osutunud. Ühel noorel mehel oli idee, ta rääkis sellest, kaasas teised noored ja teostas oma idee edukalt! See noormees on väärt märkamist ja tunnustamist, sest vähesed noored võtavad ette selliseid asju ja ei takerdu enda ideede taha nii, et teostus jääb tegemata. Kristo ideest sai edukas üritus, mida nautisid paljud erinevad vanuses noored. Jooksusari on hea võimalus värskes õhus teistega jooksmise nautimiseks ja enda füüsilise tervise parandamiseks. See annab võimaluse kõikidele noortele enda arendamiseks ja lihtsalt tervislikumalt aja veetmiseks.
Lisaks on jooksusarjas osalenutel võimalus võita ka erinevaid auhindu ja preemiaid, sest Kristo on leidnud jooksusarjale iseseisvalt sponsorid ja toetajad.

Kristo on poiss,  kes seda tiitlit 100% väärib. Ta on mind isiklikult motiveerinud niivõrd palju ning ta on väga sõbralik ja viisakas noormees. Olen körvalt teda jälginud ja tean ammu, et sõna aktiivne on tema keskmine nimi. Seda näitab ennekõike jooksusarjade korraldamises kaasalöömine ja tõsiasi, et kõige selle kõrval suudab ta koolis ka tublilt õppida. Kristo on inimene, kellest me tulevikus veel kindlasti kuuleme. Noored vajavad motivatsiooni saamiseks ja edasi liikumiseks kiidusõnu või tunnustust ja just seda on Kristo väärt!

Laura-Maria Kiiser

Laura-Maria on väga aktiivne noor, kes jõuab alati igale poole. Ta üritab osa võtta paljudest erinevatest sündmustest ja koosolekutest, vedamata kunagi teisi inimesi alt. Kui ta on millegi osas andnud oma sõna, siis ta annab endast kõik, et see ka nii läheks.
Ta on väga sõbralik ja hooliv ning ei kuritarvita kellegi usaldust.

Laura-Maria on siiralt hea inimene. Ta mitte lihtsalt ei ürita endast hea inimese muljet jätta, vaid tõesti ka on seda. Ta on üks väga suure südamega neiu.

Esitan Laura-Maria kandidaadiks, kuna tunnen, et see neiu on saatnud korda nii palju, kuid teda pole selle kõige eest piisavalt tunnustatud. Ta püüab alati oma väikeste liigutustega maailma paremaks muuta, kasvõi lihtsalt naeratades võõrastele. Ta on kõigile suureks eeskujuks!

Merili Treufeldt

 
Merili on aktiivne nii koolielu muutmisel kui ka koolist väljas toimuvatel üritustel. Ta on üritanud koolielu paremaks muuta, olnud vabatahtlik loomade varjupaigas, loonud minifirma ja juhendanud näiteringi.

Ta on väga töökas, sõbralik ja suure südamega neiu. Lisaks sellele on Merili aktiivne ja asjalik noor, kes on sündinud juhiks. Ta esindab demokraatlikku juhtimisstiili, kuulab kõiki ning oskab oma mõtteid arusaadavalt ja sõbralikult edasi anda nii oma eakaaslastele kui ka täiskasvanutele. Merili on kindlasti andnud panuse ka oma klassis toreda ja sõbraliku õhkkonna kujunemisel juba algklassidest peale.

Merilil on väga suur roll positiivse eeskujuna nii oma klassis ja ka oma koolis, Valga Põhikoolis. Ta on kindlasti väärt Valgamaa aasta noore tiitlit!

Paul Poderat

Pauli plussiks on see, et ta on aktiivne mitmes valdkonnas - meedia, kaitseliit, sport. Tema tugevuseks on lai silmaring ning mitmekesisus. See innustab temavanuseid ja nooremaid sõpru ning meeskonnakaaslasi.

Paul Poderat tegutseb Noorte Kotkaste (NK) organisatsioonis aastast 2010. Ta on tegus noor, aktiivselt osalenud Noorte Kotkaste erinevates tegevustes nt laagrid ja võistlused.

Ta on esindanud NK Valga malevat vabariiklikel üritustel, samuti on ta esindanud Noorte Kotkaste organisatsiooni väljaspool Eestit. Võistlustel osalemine on eelkõige meeskonnatöö, kus üks on kõigi ja kõik on ühe eest ning pole vahet, kas võisteldakse siin või sealpool piire, võistlustelt on alati saadud häid ja väga häid tulemusi.

Kevadel 2016 läbis Paul laagrikasvataja koolituse ning sai kätte noorsootöö osakutse tase 4. Eriliseks muudab olukorra see, et tavaliselt ei anta ilma gümnaasiumi lõputunnistuseta osakutset, kuid Pauli puhul tõendas Kaitseliit, et noormees omab praktikaid ja oskusi noortegrupide juhendamisel ning seega ongi ta üks vähestest Eestis kellel oli juba gümnaasiumi 11. Klassis olles osakutse olemas.

Pauli üheks kireks on filmimaailm ning kõik, mis sellega seostub. Nii on Paul enamus Noorte Kotkaste ja Kodutütarde noorteorganisatsioonide tegevusi jäädvustanud ja viinud maakonnast kaugemale, et näidata millega tegelevad Valgamaa noored.

Kevadel tegi Paul koolis uurimustööna lühifilmi. Pidevalt saatis ta oma käsikirja kommenteerimiseks ning monteerimisel küsis teiste arvamust. Ta eesmärk ei olnud asi lihtsalt ära teha, vaid soovis end proovile panna ja midagi uut õppida. Kui Paul midagi ette võtab, siis ikka teeb seda täie pühendusega.

Kui Paul algul tegeles vaid video poolega, siis on ta aegamööda täiendanud oma teadmisi ka fotograafiast. Nii ta töötaski sel suvel maakonnalehes Valgamaalane fotograafina, kus sai oma teadmisi proovile panna ning silmaringi avardada. Tagasiside tema tehtud tööle on olnud positiivne ning sai hästi hakkama. Ka hilisemalt on palutud tal ajalehele mõned fotod sündmustest teha.

Paul on noormees, kes õpib ise katsetades ja harjutades ning vajadusel küsib nõu. Nii on ta ka omaalgatuslikult ära õppinud kujundamise. Kui algul proovis vaid lihtsamaid asju teha, siis nüüdseks teeb ta juba tellimustööna plakateid.
Samuti teeb ta aktiivselt koostööd Otepää omavalitsusega, kus teeb tellimustööna videosid ning käib erinevatel sündmustel pildistamas. Lisaks sellele on ta alates 2015.aastast teinud koostööd FV Otepää jalgpalliklubiga, kus on videograaf. Samuti teeb ta Valga Muuseumile tellimustöid. Eelnevalt ühe video tegemisele kirjutas ta lausa stsenaariumi, kus mõtles pisidetailideni välja kõik kaadrid.

Oma teadmisi ei hoia aga Paul endale, vaid jagab neid lahkesti noorteorganisatsioonide noorematele liikmetele ning on alati valmis kõiki nõu ja jõuga aitama. Paul oli üheks eestvedajaks, et moodustada Otepääle Noorte Kotkaste rühm.

Paul on käinud ka Helme valla noortele tutvustamas Kaitseliidu võimalusi, kus rääkis enda kogemustest ning põnevatest väljakutsetest. Ta ettekanne oli niivõrd atraktiivne ja huvitav, et peale tema esitlust liitus Noorte Kotkaste ja Kodutütardega päris mitmed noored - moodustada sai lausa Helme rühma. Lisaks Kaitseliidu tutvustamisele õpetas ta ka Helme valla noortele lumelauaga sõitma. Oma vabast ajast oli ta nõus appi tulema ning jagama nippe kuidas ohutult sõita.

Talvel teenis Paul lisaraha Väiksel Munamäel ja Kuutsemäel lumelaua ja mäesuuskadega sõitma õpetamisel. Vaadates teda kõrvalt võib öelda, et ta on väga hea õpetaja - rahulik ning seletab arusaadavalt.

Ta on eeskuju teistele ning panustab oma tegevusega enda ja teiste tulevikku.
Alates 2015. aasta algusest on Paul aktiivselt kaasa löönud MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla TV meeskonnas. Aastal 2015 teda edutati ning ta vastutab kogu TV-suuna eest, st ta on maakondlik TV-meeskonna ülemus ja eestvedaja.

Paul on tõestanud ennast oma ettevõtlikkusega. Ta on muudatuste käivitaja, seistes selle eest, et asjad saaksid tehtud kiirelt ja hästi. Tankla TV meeskond kajastab maakonna noorte sündmusi, seega Pauli tegevus mõjub positiivselt maakonna noorte kuvandile. Ta on nendele eeskujuks.

Pingelisted olukorrad pole Paulile probleemiks – ta on omal alal väga võimekaks saanud. Tema tehtud saateid on huvitav vaadata. Igal korral teeb ta TV-meeskonnas aktiivselt ettepanekuid parendamisteks, hoolitsedes TV-saadete kõrgema kvaliteedi eest.

Olles mõnda aega Tankla TV-s võttis Paul vastu väljakutse ning kirjutas projekti, kus soovis taotleda lisaraha tehnika soetamiseks. Tema jaoks oli see esimene projekt, mida ise läbi viis, kuid vaatamata sellele sai projekt rahastuse ning kõik vajalikud esemed ostetud. Niimoodi oli Paul eeskujuks ka teistele noortele näidates, et projekte ei pea kirjutama vaid kogenud noorsootöötajad.

2015.aasta lõpul tunnustasid Tankla liikmed ja mentorid Pauli Tankla TV Aasta aktivisti tiitliga. Kommentaarid tema tegemistele olid postiivsed ja tunnustavad. Meeskond väärtustab Pauli ning tema saavutusi hinnatakse kõrgelt.

Kuigi Paul on alati olemas ja abi küsimisel ei ütle “ei”, siis on ta tubli ka kodus. Oma panuse annab ehitustöödel ning muudel vajalikel tegemistel, mis maal kohustuslikud.

Meeskonnaliikmena on Paul väga sõbralik ja abivalmis, hoides meeskonna vaimu kõrgel ja immutades enda motivatsiooni ka teistele liikmetele.

Kaitseliidu Valgamaa malev, Tankla mentorid ja meeskonnaliikmed kinnitavad julgelt, et Paul on vabatahtliku tegevusega eeskujuks maakonna noortele.

Sillen Klasman

Sillen on alati olnud nii aktiivne ja hakkamist täis Valgamaa noor. Ta on kaasa löönud paljude noorteürituste korraldamisel, tegutseb mitmendat aastat Valgamaa Noortekogus, osaleb muusikalitrupp Kungla lavastustes ja inspireerib sellega ka teisi.

Kõike seda teeb ta enda igapäevase töö kõrvalt ning vahel paneb lausa imestama, kuidas ta kõike seda küll teha jõuab. Just tema on see, kes on alati valmis tegemistes kaasa lööma ja neid ka ise organiseerima.

Lisaks kõigele ei unusta ta ära ka oma sõpru ja perekonda - Sillen on väga hea sõber ja kuulaja. Kui peaksin teda ainult ühe sõnaga iseloomustama, oleks selleks sõnaks IMELINE! Sillen on heaks eeskujuks kõigile noortele ja just sellepärast peaks ta Valgamaa aasta noore tiitli saama.

Valdek Ott 

Valdek on noormees, kes on aktiivne mitmel rindel. Seda nii koolis kui ka erinevate sündmuste ettevalmistamisel ja juhtimisel väljaspool kooli. Valdek on julge suhtleja, sõbralik, abivalmis ja huumorisoonega abiturient, kes tihti võtab ette rohkem kui tema võimetele võib-olla kohane. Siiski tuleb ta kõigega toime ja on hiljem rõõmus, et midagi kordaminevat tehtud sai.

Valdek kuulub ka õpilasesindusse, kus ta aktiivselt kaasa lööb. Kuna julgust ja tahet tal jagub, on Valdek õpilasesinduses tituleeritud kultuurijuhiks. See toob talle kaasa kohustused organiseerida erinevaid sündmusi – teha ettepanekuid, mida korraldada, kellele korraldada, kellega koostöös, kust leida sponsoreid, kes kuuluvad korraldustiimi ning lahendada oma valdkonnas erinevaid murekohti. Ta on alati nõus sündmusi ka ise juhtima, juhul kui ei avaldu soovijaid.

Ta on olemuselt positiivne ja sellega toeks ka oma kaasõpilastele. Valdek hoiab meelt üleval ja viskab nalja ka siis, kui olukord tõsine, aga kõike selleks, et muremõtted korrakski eemale saada. Veel on ta sündmuse juhtimisega koolikaaslastele toeks olnud noorte sügisjooksusarjal. Samuti on ta sündmusi juhtinud koolis, valmistades ette kõnesid, etteasteid ning esinedes erinevatel koolisündmustel laulude ja pillipaladega. Ta on esinenud õpetajate päeval, õppeaasta ja kooli lõpuaktustel, käinud kooli esindamas laatadel ja messidel, aidanud läbi viia töötubasid kaasõpilastele kui ka teistele linna- ja maakoolide õpilastele, on esindanud Valga Gümnaasiumit Valga linna kaksiklinnade kohtumisel Belgias.

Olles teinud Tõrva Raadiot, oskab ta jagada Valga Gümnaasiumi kooliraadio meeskonnale asjakohaseid mõtteid ja ettepanekuid. Aktiivse kooliellu panustamise kõrvalt laulab Valdek ka noortebändis Man Da Riin ning on laulnud ansamblis Uued Kuued. Valdekut iseloomustavaks sõnaks on talendikus, sest just seetõttu on ta nõutud mitmel alal. Näiteks oskab ta üheaegselt laulda ja näidelda ning lööb kaasa MTÜ Kungla muusikalitrupis. Veel on ta kaasa löönud Tõrva avatud noortekeskuse näitetrupis Hingevärvid.

Päevajuhtimise ja lauluoskusega on talle avanenud võimalus teha koostööd erinevate asutustega. Lasteaed Buratino on teinud Valdekuga koostööd kolmel korral. Suurem ja mahukam projekt ning kogemus oli lasteaed Buratino koguperepidu Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses 2015. aasta novembris. Peo teemaks oli „Pipi merereis isa juurde“ ning Valdek etendas seal Kapteni rolli. Samas juhtis ta ka koos Pipi osatäitjaga tervet isadepäevale pühendatud koguperepidu. Peo ettevalmistused kestsid mitu kuud ning kogu selle aja oli lasteaial Valdekuga tihe koostöö stsenaariumi ja laulude harjutamisega (ta esitas koos vanema rühma lastega mitu laulu ning oli kaasataud ka töötajate tantsunumbrisse). Valdek harjutas laule koos lasteaia muusikaõpetajaga ning käis mitmel korral lasteaias koos lastega esinemisproovidel. Veel pakkus Valdek Buratino lasteaia töötajate pidulikul Jõululõunal koos muusikaõpetajaga kollektiivile meeleoluka muusikalise etteaste.

Järgmine koostöö oli Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul Valga linnapea vastuvõtul, mil Valdek oli Valga linna poolt palutud õhtujuhi rolli. Antud sündmusel esinesid lasteaia väikesed meremehed koos Kapten Valdekuga.

Jaga seda artiklit sõpradega

@tanklanet säutsub

Uudiseid maakonnast

Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2020    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net