Valgamaa aasta noore, noortesõbra ja noore muusiku laureaadid 2015

18. detsembril toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga Maavalitsuse ning Valgamaa Omavalitsuste Liidu pidulik tänuüritus, kus lisaks tublidele sportlastele ja kultuuritegelastele tunnustati ka tegusaid noori. Just seal kuulutati välja Valgamaa aasta noor, noortesõber ja noor muusik 2015. Hääletus oli väga tasavägine ja kokku hääletas pea 400 inimest, aga siiski selgusid kõige paremad ja siin nad on.

 

Aasta noor, noortesõber ja noor muusik

Valgamaa aasta noor 2015 - Triin Jaansalu

“Triin on südamlik ja abivalmis noor neiu, kelle panus Valgamaa noorte heaolusse on märgatav ja tänu väärt.”

Valgamaa noortesõber 2015 - Egle Kõvask

“Tänu oma meeldivale ja rahulikule iseloomule, saab Egle kiiresti sõbraks kõigi noortega ning muudab seeläbi nende päeva rõõmsamaks."

Valgamaa noor muusik 2015 - Hugo Kähri

“Hugo on sõbralik ja huvitav noormees, kes teeb muusikat sama suure kirega kui kokk süüa.”

 

Kandidaatide tutvustused

VNKValgamaa Aasta Noore kandidaadid

Valgamaa Aasta Noortesõbra kandidaadid

Valgamaa Aasta Noore Muusiku kandidaadid

HÄÄLETUS ON LÄBI

 

Aasta Noor 2015

Paul Poderat

Paul Poderat tegutseb Noorte Kotkaste (NK) organisatsioonis aastast 2010. Ta on tegus noor, aktiivselt osalenud Noorte Kotkaste erinevates tegevustes nt laagrid, võistlused. Ta on esindanud NK Valga malevat vabariiklikel üritustel, samuti on ta esindanud Noorte Kotkaste organisatsiooni väljaspool Eestit. Võistlustel osalemine on eelkõige meeskonnatöö, kus üks on kõigi ja kõik on ühe eest ning pole vahet, kas võisteldakse siin või teispool piire, on võistlustelt saadud häid ja väga häid tulemusi.

Pauli üheks kireks on filmimaailm ning kõik, mis sellega seostub. Nii on Paul enamus Noorte Kotkaste ja Kodutütarde noorteorganisatsiooni tegevusi jäädvustanud ja viinud maakonnast kaugemale, et näidata millega tegelevad Valgamaa noored. Oma teadmisi ei hoia aga Paul endale, vaid jagab neid lahkesti noorteorganisatsioonide noorematele liikmetele ning on alati valmis kõiki nõu ja jõuga aitama. Paul on üheks eestvedajaks, et moodustada Otepääle Noorte Kotkaste rühm.

Ta on eeskuju teistele ning panustab oma tegevusega enda ja teiste tulevikku. Alates 2015. aasta algusest on Paul aktiivselt kaasa löönud Tankla TV meeskonnas. Hiljuti teda edutati ning nüüd, alates septembrist, vastutab ta kogu TV-suuna eest, sest ta on maakondlik TV-meeskonna ülemus ja eestvedaja.

Paul on tõestanud ennast oma ettevõtlikkusega. Ta on muudatuste käivitaja, seistes selle eest, et asjad saaksid tehtud kiirelt ja hästi. Tankla TV meeskond kajastab maakonna noorte sündmusi, seega Pauli tegevus mõjub positiivselt maakonna noorte kuvandile.

Pingelised olukorrad pole Paulile probleemiks – ta on omal alal juba vägagi võimekaks saanud. Tema tehtud saateid on huvitav vaadata. Igal korral teeb ta TV-meeskonnas aktiivselt ettepanekuid parendamisteks, hoolitsedes TV-saadete kõrgema kvaliteedi eest.

Meeskonnaliikmena on Paul väga sõbralik ja abivalmis, hoides meeskonna vaimu kõrgel ja immutades enda motivatsiooni ka teistele liikmetele. Saadete tegemisel on ta pühendunud, kiire tegutseja, uuendusliku meele ja mitmekülgsete ideedega. Tegemiseks võetud saateid teeb ta alati õigeaegselt, hoides kõrgel TV-meeskonna mainet koostööpartnerite seas.

Pauli plussiks on see, et ta on aktiivne mitmes valdkonnas (meedia, kaitseliit, sport). Tema tugevuseks on lai silmaring, mis on saadete tegemiseks oluline. Paul on optimist, kes usub alati, et saateid saab alati paremini teostada, olles ise õppimishimuline ning utsitades ka teisi paremini ja kiiremini tegutsema.

Pauli tehtud Tankla TV-saateid saad näha siin:

 • Eesti meistrivõistlused slaalomis ja Jõulukarikas, Christmas Cup 2014 

 • Eesti suvised meistrivõistlused suusahüpetes ja kahevõistluses 2015 

 • Kõiki Pauli tehtud töid ei jõua välja tuua, sest neid on lihtsalt niivõrd palju.

 • Kaitseliidu Valgamaa malev ja Tankla mentorid ja meeskonna liikmed kinnitavad julgelt, et Paul on vabatahtliku tegevusega eeskujuks maakonna noortele ja väärib tunnustust Valgamaa 2015. aasta noorena.

  Catlin Saar

  Catlin on aktiivne noor, kes teeb kõike ja jõuab kõikjale. Lisaks tööle ja koolile osaleb Catlin Tankla TV ja lehe tegevustes, kus peab 10 ametit nagu hunt kriimsilm. Ta on nii nooremate juhendaja lehes kui ka TV ja lehe reporter. Kui vaja täidab Catlin ka operaatori ülesandeid. Lisaks tegutsemisele Tanklas on Catlinil aega täita erinevates organisatsioonides vabatahtliku ülesandeid. Küll näeb teda päeva juhtimas või hoopis tagataustal sündmuse korraldamisel abistamas. Kõigele eelpool toodule lisaks jaksab Catlin tegeleda veel spordiga ning olla heaks kaaslaseks oma sõpradele.

  Catlin on „Aasta noore" tiitlit väärt, kuna ta jõuab kõike ja kõikjale. Ta on positiivne ning seda kõiges, mida ta teeb. Läbi oma tegevuste ja aktiivsuse on ta suurepäraseks eeskujuks kõigile noortele, nii kõige pisematele kui ka juba natuke suurematele.

  Keit Mariet Jürgens

  Keit Mariet on üks tublimaid, särasilmsemaid ja aktiivsemaid noori, keda ma tean. Keit õpib Valga Gümnaasiumis ning on lõpetanud Valga Muusikakooli akordioni erialal. Lisaks jõuab ta teha ka sporti, nimelt käib ta kergejõustiku trennis ning võidab tihti mitmeid spordivõistlusi. Võiks arvata, et seda on ühe noore neiu jaoks väga palju, kuid see pole veel pooltki kõigest, mis ta teha jõuab. Keit on aktiivne ka Kodutütarde rivis, võtab osa erinevatest laagritest ja võistlsutest.Ta laulab, tantsib ja näitleb muusikalitrupis Kungla juba kolmandat aastat ning sellest sügisest töötab ettevõttes Kolm Põrsakest, mille raames viib Valga linna lasteadades läbi teadusringe. Keit on ka mitu aastat tegelenud tantsimisega, olgu selleks siis peotants tantsuklubis Cris või hip-hop tantsukoolis JJ-Street.

  Keit on alati olemas, kui keegi tema abi vajab. Mina pole kindlasti ainus, kes võib öelda, et Keit on inimene, kelle peale võib alati loota ja kes ei vea alt. Olgugi et ta tegeleb kõige eelnimetatuga, leiab ta siiski aega oma sõprade ja pere jaoks. Usun, et kõik tema lähedased võivad tema üle uhked olla, sest Keit Mariet on eeskujuks meile kõigile ja ma olen kindel, et kuuleme temast veel palju. Ma ei tea, mis vägi ja jõud seda neidu tagant lükkavad, aga loodan, et see jõud ei lõpe eal.

  Triin Jaansalu

  Võiks olla aasta noor just seetõttu, et hoolimata sellest, et ta käib koolis Tartus, leiab ta igal nädalavahetusel ning koolivaheaegadel tee ikka oma kodulinna Valgamaal asuvasse Tõrva linna.

  Triin on Tõrva noortevolikogu esimees ning enne seda juhtinud Tõrva gümnaasiumi õpilasesindust. Käesoleval aastal liitus ta ka Valgamaa Noortekoguga. Meie maakonna heaks teeb ta ära väga palju ning kõike seda vabatahtlikuna panustades.

  Linna noorte käekäigu pärast tunneb tema alati esimesena muret. Just Triin on see, kes kõik ideed ka lõpule viib. Isegi olukorras, kus paljud teised noored juba ammu käega on löönud.
  Tal on suur süda ning tohutu kohusetunne. Kui ta midagi enda kohustuseks võtab, siis ta seda niisama tegemata ei jäta. Nii on ta näiteks suvel kaks nädalat hoolt kandndu Tõrva raadiomeeskonna täis kõhu ning stuudio puhtuse eest. Ta on organiseerinud linna noorte jaoks mitmeid projekte, millest saadud rahade eest on näiteks käidud külas nii Hiiumaa kui Haapsalu noortel. 3.novembril toimus Tõrva gümnaasiumis Triinu korraldatud alkoholi ning mõnuainete kahjulikkusele keskenduv seminar, mis oli suunatud koolinoortele. See näitab, et ta hoolib kogukonna noortest ning tahab, et nad väärtustaksid oma elu rohkem. Valgamaa noortekonverentsi ning osaluskohvikut korraldades oli Triin ikka see, kes sündmuse detailidega tegeles - kutsus kohale otsustajad, printis päevakavad jms, kuid need on vaid ühed väiksed killud sellest, millega see noor eeskujulik tütarlaps on hakkama saanud.

  Triinule meeldiks, kui igapäevaselt saaks ta teha inimeste jaoks veel rohkem - talle meeldib tegeleda heategevusega ning julgelt kutsub üles ka teisi heategevusele rohkem tähelepanu pöörama. Näiteks käib Triin regulaarselt verd andmas.
  Triin on Valgamaa aasta nooreks sobilik just seetõttu, et on oma maakonda nii palju panustanud. Lõpuks oleks aeg ka tunnustus saada!

  Aasta Noortesõber 2015

  Maarja Mägi

  Aasta noortesõber võiks olla Maarja Mägi. Miks? Alustuseks juba seetõttu, et ta teeb suurepäraselt oma tööd ehk siis noorsootööd. Ta on alati abiks igale noorele, ta ei mõista kedagi hukka ning üritab alati aidata. Ta soovib, et noortel alati hästi läheks. Ta innustab noori. Ta ei aita noori mitte ainult oma tööd tehes, vaid ka väljaspool tööd. Ma tunnen, et ta on alati olemas, kui vaja. Tema on selline inimene, kelle poole julgeb noor oma murega minna. Mina isiklikult ei räägi oma sõpradelegi muredest, kuid tema juurde ma julgeks minna, kuna ta on tõesti väga mõistev. Ta on suurepärane inimene!

  Egle Kõvask

  Egle on väga rõõmsameelne noor, kes leiab alati hea sõna lähedaste jaoks. Ta on abivalmis, südamlik, empaatiline ja aktiivne erinevates valdkondades. Ta hindab kõrgelt meeskonnatööd ja panustab ise aktiivselt meeskonnas, kus ta tegutseb. Alustades aktiivse noorena, on Egle leidnud tee noortevaldkonda ehk noorsootööni ehk ka noortesõbraks. Peale Valga Gümnaasiumi lõpetamist ja õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, asus Egle tööle Tõlliste valla noorsootöötajana. Lisaks tegevusele noortekeskuses on ta jätkanud ka oma aktiivset tegevust noorte juhendamisega meediavaldkonnas ja kaitseliidus.

  Tänu Egle tegevusele, märkamisele, juhendamisele, suunamisele ja hoolivusele on peale kasvamas noorem põlvkond – meediahuvilisi noori Valgas, hoolivaid noori kodukülas, jt. Tal on hea oskus juhendada nooremaid noori erinevate tegevuste juures, julgustada neid tegudetsema ja neid ka tunnustada.

  Tõlliste Avatud Noortekeskuse (TANK) noorsootöötaja
  Alates 2014 sügisest töötab Egle noorsootöötajana TANKis. Tema eestvedamisel toimuvad keskuses iganädalased töötoad. Üks populaarsemaid töötubasid on näiteks söögivalmistamine ehk kokkamine. Köögis tegutsemine aitab noortes arendada iseseisvust, puhtusearmastust, suhtlemisoskust ja ka teiste kuulamise oskust. Lisaks toidu valmistamisele ja toiduelamusele toetab antud tegevus ka majandusliku mõtlemise, meeskonnatöö ja sotsiaalsete oskuste arendamist. Tegevuse tulemusena on noor iseseisvam.
  Taaskasutus ja säästlikkus on teine märksõna, mis iseloomustab Egle tegevust TANKis. Erinevates töötubades on osalejatel võimalik valmistada vanadest asjadest midagi uut ja põnevat. Näiteks on erinevate projektidega hangitud noortekeskusele abivahendid, tööriistad või seadmed, mille abil on õmmeldud keskusele patju või tehtud puidutööd (hoiukastid, jm). Lisaks keskusele või noorele endale valmivast esemest saab noor juurde oskuseid (õmblemisoskus, puidutööoskus, jne) ja teadmisi (säästlik tarbimine, taaskasutus, jm).
  Noortele ei ole TANK ainult koht, kus käia aega viitmas – vaid koht, kus neid ootab hea „haldjas" – noorsootöötaja, noortesõber Egle! Siinjuures on oluline Egle töö järjepidevus, tegevuste planeeritus ja mitmekülgsus, tema hoolivus ja soojus. Tunnustust väärt noorsootöötaja on Egle kindlasti!

  Valgamaa noorteleht Tankla
  Valgamaa noorte meediagrupp - noorteleht Tankla ja TV - on võitnud tänu Egle osalusele, panustamisele palju. Aastatel 2014/ 15 oli Egle noortelehe peatoimetaja. Alustades Tankla lehe juures 2011. aasta oktoobris reporterina on Egle panustanud ka fotograafi ja meekonnas sotsiaaljuhina. Reporterina on Egle sulest ilmunud uudislood, sündmuste kajastused, kui ka motiveerivad arvamuslood. Egle huvitub meedia valdkonnast juba koolipingist alates. Artiklid on need, mille kaudu saab ta puudutada ja mõjutada noori. Egle artikleid lugedes saame osa siirusest, soojusest ja empaatiavõimest. Aktiivse reporterina, artiklite kirjutajana on Egle saanud tunnustatud ka Tankla noorte meeskonna poolt – aastal 2014 Tankla noortelehe parim panustaja ehk „trükikoda".
  Valgamaa noorteleht Tankla väljaanded, mis sisaldavad Egle artikleid: http://issuu.com/tanklaleht

  Egle aitab kaasa ka veebilehe Tankla.net uudiste uuendamisele ehk on abiks uudiste lisamisele. http://tankla.net/uudised/jarelkaja/2843-hokipallile-konkureerisid-mitu-riiki.html

  Tankla noortelehe meeskonnas on Egle olnud läbi aastate aktiivne ja tema ülesanne, amet on olnud ka sotsiaaljuht. Antud ameti esindaja ülesanne on korraldada meeskonnaüritusi, jälgida erinevaid tähtpäevi ja neid tähistada. Viimasel aastal oli Egle küll lehe peatoimetaja, kuid meeskonna motiveerimine ja erinevate kokkusaamiste korraldamine oli talle oluline.

  2015.a. kevadel algatati MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla poolt projekt – Mini-Tankla.
  Antud projekti „sünni" juures oli ka Egle. Mini-Tankla projekti ülesanne on pakkuda meediaalast huvitegevust noortele vanuses 10 kuni 13. Noorematele suunatud huviringi juhendajad on meedianoored noortelehest Tankla ja Tankla TV-st ja seda vabatahtlikkuse alusel.

  Egle on üks vabatahtlikest juhendajast, kes tegeleb väikeste ajakirjanikega Valga piirkonnas. Tema juhendamisel on noored kirjutanud mitmeid uudisnupukesi noorteportaaali ja - lehte. Meediaringiga tegutsemisel on Egle sihipärane ja järjepidev. Lisaks artiklite kirjutamise juhendamisele on Egle algatusel noored ajakirjanikud saanud ka reporteri kogemusi. Noored reporterid on käinud erinevatel Valga linna üritustel (noortepäev) ja saanud võimaluse küsitleda erinevaid inimesi, nii täiskasvanuid, kui ka noori.

  Viimane põnev tegevus meediahuvilistele noortele oli külastus maakonnalehe toimetusse. Huvilised said uudistada ajakirjaniku igapäevatööd, tutvuda peatoimetaja tegemistega ja toimetuse ruumidega.
  Kasu noortele meediahuvilistele: julgustab noori hirme ületama; julgem, aktiivsem ja avatum suhtlemine; noore enese tundmaõppimine ehk läbi tegevuste avastab noor enda tugevused.
  Egle usub mitteformaalsesse õppesse jäägitult ja otsib noortele võimalusi ennast proovile panna ja arendada oma oskusi tegutsedes. Vabatahtliku tegevusena, ringi juhendades, motiveerib teda ennast iga väikse ajakirjaniku õnnestumine ja noore sära silmades.

  Mini-Tankla tegevustest ülevaade: http://tankla.net/tankla/tankla-mini/uudised.html

  Lisaks peatoimetaja igapäevategevustele oli Egle ka eestvedaja Euroopa Noored poolt algatatud Idee24 projektis osalemisel ehk Erasmus + projektikoolitus Tartus. Tema kutsus kokku meeskonna (noored Valgast ja Otepäält), kellega osaleti koolitusel. Koolitusele järgneval perioodil kirjutati koos (kätt pulsil hoidis siiski Egle) projekt. Kahjuks projekt rahastust ei saanud, kuid suur töö meeskonnaga sai tehtud – idee, koostööpartnerid, tegevuskava ja meeskonnaliikmete motiveerimine.

  Egle soov projektis oli anda nii endale kui ka teistele võimalus ise midagi algatada, kogeda uut ja õppida.

  Lisainfo: tänu oma aktiivsele tegevusele vabatahtlikuna noortelehe juures, kaitseliidus – on Egle esitatud Vabatahtlike värav – 2013.a. kandidaadiks.

  Mari Venski

  Mari Venski on JJ-Street tantsukooli üks treenereid, kes tegutseb aktiivselt ka Valga linnas. Ta on aidanud ja kaasanud noori paljudesse lahedatesse tegevustesse, näiteks sel sügisel toimus seintepuhastus aktsioon Eesti suurtemates ja ka väiksemates linnades ning Mari korraldas seintepuhastuse ka Valga linnas. Seintepuhastuse mõte seisnes selles, et pesta puhtaks soditud seinad ning samuti üks nendest oli Spordihallitagune sein. Mari Venski oskab väga hästi suhelda noortega ning anda neile ideid, mida saaks Valga linnas uut ja huvitavat ära teha. Mari arendab Valgas noori tantsuvaldkonnas ning toob sära silma igale oma õpilasele, kes osaleb tema trennides. Tema trennid on alati täis põnevust ja uusi teadmisi. Mari suudab olla alati väga positiivne ning haarata noori erinevatesse projektidesse ja ettevõtmistesse. Kui on mõni mure, siis ta ka kuulab ära ja püüab aidata, nii kuidas jaksab.Ta teeb oma trennid huvitavaks. Leiab alati ideid kuidas saada ühiselt ka peale trenni kokku ja teha koos palju huvitavaid asju. Tema peamiseks eesmärgiks on saada noored omavahel suhtlema ka väljaspool trenni. Trennis arendab ta meie noorte koostöövõimet.

  Mari on minu tantsutreener ning mentor. Sellest ajast kui ta Valka tuli, 3 aastat tagasi, on ta mind väga aidanud suunata õigele teele ning arendanud nii minu tantsu kui ka elulisi väärusi. Ta on väga rõõmsameelne, abivalmis ja aktiivne, korraldab Valgas midagi sellist, mida varem siin olnud pole. Temast võiks saada noortesõber, sest ma tean, kui väga ta on kõiki Valgas aidanud, kõiki minu endiseid trennikaaslasi kui ka väikseid lapsi.

  Lauri Lomp

  Lauri on inimene, kes aitab nii palju kui vähegi suudab ja tihtipeale rohkem kui vaja. Lauri on väga jutukas ja heatahtlik. Ta muretseb alati, et kõigil oleks hea olla. Mure puhul on Lauri alati esimene, kes teeb ja aitab nii jõu kui ka lihtsalt hea sõnaga. Oma põhitöö kõrvalt leiab ta aega nii pere kui ka Valgamaa noorte jaoks. Ta on noor isa, kes on jäanud Valgamaale, et teha siin seda, mis meeldib! Lauri on aidanud Noortekogul BMX üritust korraldada, samuti ühendas ta suvel Valga ja Valka noored ja vanemad inimesed, organiseerides üritust "Laupäevaõhtune palavik" ehk ühist rattasõitu läbi Eesti ja Läti.

  Samuti veab Lauri MTÜ-d Dirty South, kus hoiab silma peal, et rattakultuuri tuleks ikka noori huvilisi peale ja see kultuur välja ei sureks.

  Arvan, et just sellepärast võiks olla Lauri järgmine noortesõber!

  Siiri Põldraar

  Siiri Põldsaar on kõige parem inimene maailmas! Seda sõna otseses mõttes. Tema on inimene, keda kõik soovivad endale sõbraks. Ta oskab mure korral lohutada ja aidata ning rõõmu korral koos sinuga rõõmustada. Siiri on alati noorte jaoks olemas, isegi öösel, sest tihtipeale õmbleb ta just öösiti näiteks muusikalidesse kostüüme, mida saavad kõik hiljem ka kostüümilaenutusest laenutada.
  Siiri kõige suuremaks hobiks ja kireks on muusikalide lavastamine. Ta veab juba üle kümne aasta eest MTÜ Kunglat ja tema käe alt käib igal aastal läbi mitukümmend noort, kes Siiri emaliku hoole ja käe all saavad teada, mida tähendab näitlejatöö ning kuidas sünnivad muusikalid. Läbi muusikalides osalemise on noortel võimalik avastada Eestit ning mängida erinevatel lavadel – Siiri hoolitseb selle eest, et esinemisi oleks ka Valgast väljaspool, tuues seeläbi ka tuntust Valgamaale laiemas kontekstis.

  Siiri on oluline inimene nii Valgamaa noortele kui ka Valga linnale, sest just tema abiga on valminud mitmed linna advendikontserdid ja linnapäevade üritused.

  Siiri põhitöögi on seotud noortega, sest ta on Valga Põhikooli muusikaõpetaja. Ta leiab aega kõigi oma õpilatse jaoks ning eriti hoiab ta oma klassi, kelle klassiõhtud ja väljasõidud on alati huvitavad, läbimõeldud ja meeldejäävad.

  Siiri kõige olulisemaks rolliks tuleb siiski pidada tema rolli emana. Siiri jõuab tegeleda nii paljude erinevate asjadega, kuid leiab alati aega ka oma mehe ja kahe lapse jaoks. Ta tunnustab neid ning elab neile kõigis nende tegemistes alati kaasa.

  Siiri väärib Aasta Noortesõbra tiitlit just sellepärast, et tal on aega panustada Valgamaa noortesse ning ta teeb seda südamega. Ta on alati noorte jaoks olemas.

  Kristiina Luik

  Kristiina on olnud toetajaks mitmetele spordiga seotud laste ja noorte tegemistele. Samuti korraldas ta sellel suvel koostöös Tõrva Raadio noortega oma koduaias suurepärase kontserdi. Koostöös LC Tõrva Mariga on ta mitmel aastal panustanud lastepäeva läbiviimisele, on olnud ka isiklikult selle ürituse toetaja, valmistades rõõmu kõikidele lastele suure hulga kommidega. Samasuguse üllatuse pakkus Kristiina ka Tõrvas hiljaaegu toimunud kergejõustikuvõistlustel olümpialastega, kus tema lahkel ettevõtmisel said kõik spordisõbrad suu magusaks. Kristiina märkab alati abivajavaid enda ümber ja on Tõrva kogukonnas kaasa löömas mitmetes heategevusprojektides. Samuti ei ütle ta kunagi noortele ära, kui nad abi vajavad, vaid aitab alati hea nõu ning ideedega.

  Valgamaa Noor Aasta Muusik 2015

  Hugo Kähri

  Hugo on noor, keda igal sammul saadab muusika. Tema muusikaline eneseväljendus on olnud erinev. Ta on varasemalt teinud sõpradega bändi One Leg Lenny ning osalenud Valga Muusikakooli bändide töös. Praegu tegutseb ta rohkem sooloartistina või esitab oma hea sõbra Otiga akustilist kava. Ta on õppimas muusikat ning seda õpetamas ka teistele. Oma noore ea juures jaksab ta õpetada Valga Muusikakoolis noori ning lisaks ka ise muusikat õppida. Hugo panustab noorte sündmustesse läbi muusika, ta on alati esinemas kui tal on selleks võimalus.

  Lisaks muusika õppimisele ja esitamisele, kirjutab Hugo seda ka ise ning esitab seda julgelt.

  Hugo on noor, kelle eluks on muusika ja see on olnud nii juba pikka aega. Muusikuna on ta arenenud ja teeb seda märgatavalt iga päev. Ta on noor, kes on jaksanud panustada oma aega muusika arendamisele nii oma laulude näol kui ka nooremate õpetamise näol. Ta on inimene kelle kohta võib öelda muusik, ta on hingelt muusik. Hugo on väga tore ja andekas noor. Ta hoolib väga oma sõpradest ja naudib nende seltskonda sama palju nagu ta naudib muusikat. Tihti esitab ta oma lugusid sõprade ringis ja soovib alati tagasisidet, et ennast parandada. Ta kirjutab ise laule ja esitab neid igal võimalusel. Müts tuleks maha võtta tema ees ka sellapärast, et ta oli nõus nii noorelt alustama kitarrimängu õpetamist Valga Muusikakoolis. Olles temaga sellest vestelnud, sain ma vastuseks: "Ma tahan neile õpetada ja anda edasi seda, mida olen mina kõigi nende aastatega selgeks saanud ning samas arenen ka ise selle käigus."

  Hardo Adamson

  Hardo on see noor, kes pole just Karl Erik Taukar, aga pürgib sinna poole! Hardo on väga rõõmsameelne ja väga hea südamega noor, kes ei ütle ära ühtegi pakkumist, mis sobib tema plaanidega. Valgamaa noored peavad teda enda eeskujuks, sest ta on väga andekas noor, kes teeb ja suudab palju. Peale selle, et tema kireks on muusika, meeldib talle ka näidelda ja võtta osa Noortevolikogu tegemistest. Tema on ka üks neist noortest, kes tuli ideele alustada Tõrva Raadioga ning on selle tegemistega seotud siiani. Ta võttis osa saatesarjast Eesti otsib superstaari, tegi bändi ja mängib juba neljandat aastat muusikalitrupis Kungla. Ta ei jätnud kandideerimata ka Elina Borni bändi, kus valituks ei osutunud, kuid sai siiski kogemuse võrra rikkamaks. Muusika ja selle tegemine ei puudu Hardo elust ja usun, et Hardost saab meie uus staar!

  Hardo on selle tiitli igati ära teeninud ja suurt tunnustust väärt! Märkame teda!

  Jaga seda artiklit sõpradega

  @tanklanet säutsub

  Uudiseid maakonnast

  Uudisvoogu ei leitud Uudisvoogu ei leitud

  Lehekülge haldab ja majutab:

  MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2020    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net