Tagasi Valgamaa noorteportaaliValgamaa noorte suvekooli erileht

Minu plaan oli proovida kõiki Eesti toite, mida ma varem ei teadnud (välja arvatud liha, sest olen juba pikka aega taimetoitlane). Niisiis tahtsin ma proovida toite lasteaias, kuid neis oli igalpool komponendiks liha.

Liha hommikuks, lõunaks ja õhtuks, kastmetesse oli juba lisatud liha ja kartulipudru sisse samuti. Kui ei olnud liha, oli piim, millega mul otseselt probleeme ei ole, kuid samas selle ületarbimine ei ole ka hea.

Paljud inimesed minu kodumaal küsisid minult "Miks Eesti?". Polnud mingi saladus, et ma ei ole külma kliima jaoks mõeldud ja mind on peetud pigem "külmavareseks", kellekski, kes tunneb külma kiiremini kui teised. Kasutasin varasemalt tihti suvel soojendusega tekke ja mu sõpradel oli alati lisatekk varuks kui nende juures ööbisin. Kurtsin pidevalt külma üle.

Valga linna noor tutvus lähemalt freeganluse ja prügisukeldumise teemaga, praktiseerides seda ka ise.

On kaks mõistet, mida loo edasilugemiseks tuleb mõista: freeganism ja prügisukeldumine. Freeganism on elustiili filosoofia, mis keskendub esmaste vajaduste rahuldamiseks alternatiivsete meetodite omaksvõtmisele. Freeganite ideoloogia eesmärgiks on vähendada seeläbi sõltuvust n-ö tavapärasest majandusest. Ehk siis freeganid toituvad ülejääkidest, mida on lihtne tasuta kätte saada kaupluste juures asuvatest prügikastidest. 

Vabatahtlik töö on igati tunnustamist väärt, kuna see on seotud inimese enesearenguga ning sellest saadud kogemused jäävad kogu eluks. Ester Karuse tegi 9. aprillist 10. maini vabatahtlikku tööd Bali saarel, õpetades lastele inglise keelt.

Helme vald: Ülla Tamm (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5645 0719)

Hummuli vald: Meriliin Lend (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5688 4267 )

Karula vald: Carmen Tsvetkov (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5802 2614)

Otepää vald: Kätlin Meema (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5332 6699)

Palupera vald: Mari-Liis Vanaisak (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5868 7501)

Puka vald: Kaija Tamm (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5666 2597)

Põdrala vald: Kadi Rahnu (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5666 5554)

Sangaste vald: Marju Karavin (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5398 9514)

Taheva vald: Rasmus Onkel (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5626 4816)

Tõlliste vald: Merlika Hüdsi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., )

Tõrva linn: Kertu Reva (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 522 7621 )

Valga linn: Maarja Mägi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 506 8250)

Õru vald: Inna Tuhkanen (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5615 7964)

Alamkategooriaid

Tankla TV on Valgamaa noorte endi poolt algatatud internetipõhiline televisioonikanal. Tankla TV eesmärgiks on laiendada maakonna noorte silmaringi ning anda võimalus olla reporter, operaator või monteerija. Loe rohkem »

See on ajutine rubriik Tankla kodulehel, kuhu kogume erinevaid tööpakkumisi noortele, kes soovivad sel suvel taskuraha teenida. Kui siin võiks veel mõni tööpakkumine olla, kirjuta sellest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

@tanklanet säutsub

Hakka meie fänniks

Külastusi alates

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2018    |    tankla@tankla.net